Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KOMIKS. SUPERBOHATER PRL

  • Serial dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2017
  • Barwny, 10 odcinków x ok. 22 min

„Komiks – Superbohater PRL” to seria dziesięciu 22 minutowych odcinków dokumentalnych poświęconych słynnym polskim rysownikom komiksów, stworzonych przez nich postaciom i czasach, w których przyszło im żyć. Seria produkowana jest przez ATM Grupa SA dla telewizji Canal + Discovery. Każdy odcinek to portret jednego kultowego rysownika oraz portrety bohaterów komiksowych przez nic stworzonych. Twórcom zależało i udało się spotkać się z najstarszymi, żyjącymi polskimi rysownikami jak Papcio Chmiel (94 lata). Odszukać i spotkać się z Szarlotą Pawel, Tadeuszem Baranowskim, Bogusławem Polchem czy żyjącymi i tworzącymi za granicą Grzegorzem Rosińskim i Zbigniewem Kasprzakiem. Pozostałe odcinki poświęcone są nieżyjącym już Januszowi Chriście i Jerzemu Wróblewskiemu. Odszukaliśmy również wielu kompletnie zapomnianych polskich scenarzystów komiksów (niektórzy zbliżają się do 100 urodzin) i po raz pierwszy daliśmy im zabrać głos przed szerszą publicznością. Staraliśmy się bazować na możliwie najlepszych archiwaliach i pokazywać nigdy wcześniej nieemitowane materiały filmowe z prywatnych archiwów. Żaden odcinek, w najmniejszym stopniu nie pokazuje komiksów w negatywnym świetle, każdy jest formą hołdu dla licznych postaci je tworzących. To co robimy – robimy dobrze. W odniesieniu do osób, które pokazujemy w dokumentach, wstydem byłoby postępować inaczej. W każdym odcinku tchniemy życie w statyczne kadry komiksu. Dzięki animacji 2D zapraszamy Widzów do komiksowej przestrzeni.Br /> „Komiks – Superbohater PRL” " jest dokumentem dla młodych ludzi, dla których jest programem edukacyjnym i dla dorosłych, którzy będą go oglądać z sentymentem.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2018.09.12 00:16:36
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego