Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŻYCIE KAROLINKI. ROZDZIAŁ I I II

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2015
  • Barwny, 57 min

Film dokumentalny opowiada historię dziewczyny na przestrzeni 15 lat jej życia. Ta dziewczyna to postać dość niezwykła, aktorka - naturszczyk, nagrodzona w Hollywood (Young Artist Award) za rolę w filmie Roberta Glińskiego "Cześć, Tereska" oraz pochodząca ze slumsów wychowanka domu dziecka.
Mimo wielkich sukcesów filmowych, jakich doświadczyła w wieku lat 16, jej życie, nie zmieniło się w bajkę o Kopciuszku.
Rozdział pierwszy pokazuje 17 - letnią Karolinkę i jej codzienną walką o normalność dla rocznego synka. Życie w nędzy i potyczki z pijanym ojcem dziecka. Załamania nerwowe i anoreksje.
Rozdział drugi to już prawie 30 - letnia Karolinka. Udało jej się wyrwać z zakazanej dzielnicy i zacząć nowe życie. Choć żyje w jednopokojowym mieszkaniu z dwójką dzieci, jej warunki znacznie się poprawiły. Ma komputer, samochód, dzieci chodzą czysto ubrane i jedzą do syta, w ich otoczeniu nikt nie nadużywa alkoholu. Co prawda metody wychowawcze Karolinki znacznie różnią się od lansowanych przez społeczeństwo wyobrażeń na temat relacji matka - dziecko (by nie powiedzieć wprost, że zachowanie Karoliny regularnie wprawia w osłupienie), to dzieci wobec swojej znerwicowanej matki wykazują zaskakującą wręcz cierpliwość i oddanie. Mimo widocznej szorstkości łączy ich miłość i silna więź. Karolinie udało się zapewnić im godziwy byt oraz dać im dzieciństwo, jakiego sama nie miała. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Patrz także:
schowaj

2018.05.01 23:51:05
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski