Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GDZIE WODA CZYSTA I TRAWA ZIELONA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1977
 • Premiera:
  1977. 04. 13
 • Gatunek:
  Film polityczny
 • Barwny, 3379 m, 123 min

  Lokacje: Sandomierz (Rynek Starego Miasta, most, hala spółdzielni "Postęp", budowa osiedla mieszkaniowego na Rokitku).

Dramat społeczno - polityczny; młody działacz partyjny podejmuje próbę uzdrowienia atmosfery w mieście zaniedbanym w wyniku rządów kliki. Nowy młody sekretarz Komitetu Miejskiego stara się uzdrowić sytuację panującą w mieście. Okazuje się jednak, że jego uczciwość i bezkompromisowość wykorzystywane są przez wpływowego prezesa i jego ludzi. Pomówiony o prywatę (mianował swą żonę dyrektorem szkoły), powoływanie na kierownicze stanowiska osób niekompetentnych i wywieranie nacisku na organa ścigania (aresztowano niewinnych ludzi), nie znajduje nigdzie zrozumienia, odwołuje się na wiecu do robotników, by sprawiedliwie osądzili jego działalność.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1977
  Lublin (Międzynarodowe Forum Filmowe "Człowiek-Praca-Twórczość")-Grand Prix
 • 1977
  Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych)-Nagroda Publiczności
2022.05.21 07:01:36
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego