Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

THE FIELD GUIDE TO EVIL

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Nowa Zelandia
 • Rok produkcji:
  2018
 • Barwny, 117 min

Film nowelowy wyprodukowany przez Anta Timpsona i Tima League'a z Alamo Drafthouse z Nowej Zelandii. Na film składa się 8 nowel zrealizowanych przez najbardziej utalentowanych młodych reżyserów z całego świata (z Niemiec: Katrin Gebbe - "A jeśli Bóg jest?", Turcji: Can Evrenol - "Baskin", Wielkiej Brytanii: Peter Strickland - “Duke of Burgundy. Reguły pożądania”, Austrii: Veronika Franz & Severin Fiala - "Widzę, widzę", Grecji: Yannis Veslemes - "Norway", Indii: Ashim Ahluwalia - "Miss Lovely" i USA: Calvin Reeder - "The Rambler"). Wszystkie nowele oparte są na folklorze danego kraju, a całość utrzymana jest w klimacie horror/gore.

KINDLER I DZIEWICA

 • Nowela
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2018
 • Barwny, 10'26''

  Okres zdjęciowy: lipiec 2017.
  Lokacje: Twierdza Modlin, Kazimierz Dolny (wąwozy lessowe).

Mazury, jakby XIX wiek, nadchodzi Wielka Wojna. Kindler, handlarz wiklinowych koszy, spotyka w lesie demoniczną Dziewicę. Młoda kobieta namawia go, by zjadł trzy ludzkie serca, dopiero co umarłych, co uczyni go mądrym i pozwoli wygrywać Wojny. Kindler oczarowany Dziewicą postanawia sprawdzić upiorny przepis.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 06:37:03
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski