Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TRZY UPADKI ŚWIĘTEGO

  • Film w produkcji
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2020
  • Barwny, 100 min

    Lokacje: Bukowina Tatrzańska, Jurgów, Poronin, Zakopane, Czerwienne.

Akcja filmu rozgrywa się na Podhalu początku XX wieku, gdzie spokój niewielkiej osady zostaje zmącony ulewami niszczącymi plony i widmem głodu. Według górali to kara boska. Odkupieniem ma być ustawienie figury świętego Antoniego, którą podejmuje się wyrzeźbić Marcin Mudroń - syn zbójnika, który niegdyś został stracony za winy kompanów. Dla biedaka samotnie wychowującego dzieci staje się to szansą na lepsze życie. Jednak ten zacny gest, zamiast uszlachetnić gazdów, otwiera stare zabliźnione rany. Konflikt podsyca dodatkowo córka najbogatszego karczmarza we wsi, która zbliża się coraz bardziej do rzeźbiarza. Do spokojnego świata mieszkańców wsi wraca brutalna przeszłość, kłóci dostojnych i prawych obywateli, pogrążając ich w mrokach zbójeckiej natury.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
O LUDZKIEJ BIEDZIE
Opowiadanie
AutorKazimierz Przerwa-Tetmajer
2019.10.24 00:31:01
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl