Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZMARTWYCHWSTANIE OFFLANDA

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1967
 • Premiera:
  1968. 01. 14
 • Barwny, 27 min

Trochę makabryczna, ale bardziej ironiczna opowieść o niestałości uczucia kobiety. Młody i utalentowany artysta Offland ma piękną, kochającą żonę i oddanego przyjaciela Frazera. Mogłoby się wydawać, że niczego więcej nie trzeba mu do szczęścia. Niestety, Offland jest też nieuleczalnie chory, w oczy zagląda mu śmierć. Frazer podsuwa mu pomysł, by zasięgnął rady bawiącego właśnie przejazdem w mieście tajemniczego doktora Lilusa-Cagliostra. Przedziwny uczony, który twierdzi, że żyje na ziemi już kilka tysięcy lat, stwierdza - po przebadaniu pacjenta - że Offland istotnie niebawem umrze, ale tylko na rok. Po upływie tego czasu Lilus-Cagliostro przywoła go ponownie do życia i młodzieniec będzie żył tyle dni, ile razy jego żona wypowie jego imię przed zmartwychwstaniem. Mija rok i Offland rzeczywiście wraca na ziemię. Udaje się do swego mieszkania, ale nikogo tam nie zastaje. Dowiaduje się jednak, w jakich to szczególnych okolicznościach ukochana małżonka wymówiła jego imię. Nie wróżą mu one długiego pobytu wśród żywych.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
ZMARTWYCHWSTANIE OFFLANDA
Opowiadanie
AutorAleksander Dumas (syn)
2020.05.20 00:23:32
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych