Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CZEŚĆ KAPITANIE

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1967
 • Premiera:
  1968. 04. 14
 • Gatunek:
  Film sensacyjny
 • Czarno-biały, 55 min

  Lokacje: Szczawnica, Warszawa.

Telewizyjny film szpiegowski. Z milicyjnego kotła, zorganizowanego w pewnej willi, ucieka szpieg, wcześniej zabijając wspólnika - właściciela willi. Szukając pomocy, trafia do domku na działce kolejnego wspólnika. Tam jednak - zamiast pomocnika - zastaje piękną samotną kobietę. Wyrusza z nią na Mazury, powoli wciągając w swoje sprawy i werbując do szpiegowskiej pracy. Kobieta wydaje się być zauroczona przystojnym szpiegiem, niebagatelna jest też kwota, którą może otrzymać w zamian za udzieloną mu pomoc. Po drodze trafiają do kolejnego wspólnika, gdzie szpieg dowiaduje się, że akcją przeciwko niemu dowodzi tajemniczy kapitan Orlik. W finale szpieg wraz ze wspólnikami zostaje aresztowany, a jego towarzyszka okazuje się być... kapitanem Orlikiem.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2019.10.24 00:33:02
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor