Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NA TROPACH BARTKA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1982
 • Premiera:
  1984. 08
 • Gatunek:
  Film dla dzieci (młodzieży)
 • Barwny, 2478 m, 86 min

  Lokacje: Książ.

Kilku chłopców galopujących na koniach wzdłuż torów zrównuje się z nadjeżdżającym pociągiem, którym przybywa na wakacje grupa dzieci z miasta. Podczas przejazdu bryczkami do Stadniny Koni "Bieliki" przyjezdny "Dżokej" nagrywa na magnetofon rozbrzmiewające w lesie ptasie świergoty. Nagle rozlega się odgłos oddanego w pobliżu strzału. Dzieci pod wodzą Rotmistrza rozbiegają się w poszukiwaniu tajemniczego strzelca. Jedna z grup natrafia przy wodopoju na martwą łanię. Któryś z chłopców spostrzega mężczyznę fotografującego zwierzęta - pana Leszka. Zjawia się leśniczy i usiłuje ustalić, ile strzałów padło. Nadjeżdżający traktorzysta Czesiek twierdzi, że usłyszał dwa. Taśma magnetofonowa potwierdza tę wersję.
Nazajutrz chłopcy popisują się umiejętnościami w jeździe wierzchem. "Dżokej", oczytany miejski prymus, przy pierwszej próbie spada z wierzchowca. Na wieść, że nie odnaleziono na łące zabitej łani i z obawy, że kłusownik poluje na przodownika stada jeleni - Bartka, dzieci układają plan wytropienia tego przestępcy. Syn dyrektora stadniny, Maciek, podejrzewa fotografa Leszka, ktoś inny sugeruje, że może to być koniuszy Wojko, ponieważ jest w posiadaniu broni. Kiedy Wojko wyrusza bryczką na stację kolejową, Jurek po kryjomu wskakuje z tyłu na ośkę. Prowadzone przez chłopców śledztwo czyni postępy. Znajdują w lesie obok szałasu fotografa charakterystyczną zapalniczkę.
Ewka z Igą zapuściwszy się w las spotykają u wodopoju Bartka, ruchy stada obserwuje przez lunetę pan Leszek. Dziewczynki zaglądają do lochów pobliskiego zamczyska, by obejrzeć nietoperze. Ktoś zatrzaskuje za nimi bramę. Błądząc piwnicami spostrzegają amunicję i broń z krótką, obciętą lufą. Gdy po uwolnieniu w niedługi czas potem ponownie zaglądają do lochu, po nabojach i obrzynku nie ma już ani śladu. Rozlegają się znów dwa strzały. Następna łania pada ofiarą kłusownika. W pobliżu pan Leszek fotografuje zwierzęta. Zjawia się leśniczy, a za nim traktorzysta Czesiek. Ich podejrzenia wzbudza futerał Leszka. Wewnątrz tuby jednak znajdują tylko okazałe obiektywy...
Koniuszy Wojko ma się w zaroślach zaczaić na kłusownika. W nocy także chłopcy, działając na własną rękę, chcą schwytać przestępcę. Kuba podczołguje się do martwej łani, lecz wpada w sidła zastawione przez leśniczego. Następnego dnia, jakby na wzór "Hamleta", młodzież organizuje przedstawienie o kłusowniku. Wykorzystana w charakterze przynęty zapalniczka znika, lecz nie spełnia swej funkcji. Chłopcy odstępują od dalszych śledczych działań. Tylko Jurek nie daje za wygraną. Istnieje podejrzenie, że kłusownik nosi kapelusz z zielonym piórkiem. Dostrzegłszy Wojkę w takim kapeluszu, idzie za nim wraz z "Dżokejem" krok w krok do lasu. Leszek ze swego szałasu pokazuje Maćkowi Bartka przez lornetkę. Postać jakiegoś mężczyzny przemyka wśród zarośli. Wojko rzuca się w pogoń. Z drugiej strony zabiega mu drogę leśniczy z grupą gajowych. Osaczony kłusownik wyciąga z kieszeni zapalniczkę...
Na dzień przed końcem wakacji dzieci w strojach ułanów uczestniczą w popisach hippicznych...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
KŁUSOWNIK O STU TWARZACH
Powieść
AutorJerzy Suszko

Varia
pokaż

Patrz także:
schowaj

2022.05.21 07:01:33
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl