Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

I STANĘŁO TRÓJMIASTO

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2017
  • Barwny, 23 min

Komunikacja to system nerwowy każdego miasta. Gdy stoi, to miasto nie działa. Puste szyny i przystanki, to znak, że to nie jest normalny dzień miasta.
14 sierpnia 1980 roku wybuchł strajk w Stoczni Gdańskiej. Już następnego dnia rano na trasy nie w wyjechały w dwóch aglomeracjach trójmiejskich autobusy i tramwaje. 16 sierpnia już drugi dzień strajkowała Stocznia Gdańska, gdy zatrzymano tramwaj, którego motorniczą była Henryka Krzywonos. Ten dzień jest uważany za początek strajku tramwajów i autobusów w Trójmieście. Jak było naprawdę opowiedzą kierowcy i motorniczowie z Gdańska, którzy rozpoczęli i kontynuowali strajk aż do podpisania porozumienia w sierpniu 1980 roku. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.09.01 01:19:53
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl