Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NAPIS

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2017
 • Gatunek:
  Etiuda fabularna
 • Barwny, 27 min

Fabuła porusza bardzo codzienną problematykę otaczającego nas świata. Świata, w którym nie ma miejsca na zdanie jednostki, a indywidualizm jest przejawem buntu i niesie zagrożenie. Cała historia jest swoistą metaforą współczesnego społeczeństwa.
Akcja filmu rozgrywa się w hermetycznej społeczności jednej z wielkomiejskich kamienic. Do takiej eleganckiej kamienicy wprowadzili się nowi lokatorzy – Zarębscy. Pewnego dnia Zarębski wraca z pracy i zauważa w windzie napis - obraźliwy napis skierowany bezpośrednio do niego. Postanawia to wyjaśnić. Towarzyszymy Zarębskiemu w podróży przez kamienicę zaludnioną przedziwnymi typami.
Zarębski próbuje za wszelką cenę dowieść sprawiedliwości w sprawie napisu. Pierwszą rozmowę przeprowadza w mieszkaniu państwa Ficowskich na tym samym piętrze. Nie przynosi ona jednak rezultatu, a Zarębski odnosi wręcz wrażenie, że sąsiadom nie podoba się jego aktywność. Nie spuszcza jednak z tonu.
[opis producenta]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2023.01.18 02:16:49
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych