Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MIASTO SKARBÓW

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2017
 • Premiera:
  2017. 09. 14
 • Gatunek:
  Film sensacyjny
 • Barwny, 13 odcinków x ok. 44 min

  Lokacje: Kraków, Warszawa.

  Emisja: 14 września - 7 grudnia 2017.

Serial opowiada o losach dwóch sióstr: policjantki i genialnej historyk sztuki Alicji i Ewy działającej w grupie przestępców zajmujących się kradzieżą obrazów i rzeźb. Alicja, genialna historyk sztuki rezygnuje z pracy w Ministerstwie Kultury i wraca do rodzinnego Krakowa. Zaczyna współpracę z policją, rozpracowuje szajkę, w której jednym z przywódców jest Ewa.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

MIASTO SKARBÓW w internecie

1

 • Odcinek serialu

Alicja Wakar, młoda historyk sztuki z ministerstwa kultury, opiniuje projekt zakupu przez Polskę słynnego obrazu Paula Cezanne’a "Gracze". Jest przekonana, że to oryginał. Wie, że "Graczy" sprzedaje jej siostra Ewa. Rajski, znany krakowski marszand, próbuje przekonać ją jednak, że obraz jest falsyfikatem. Marszand zostaje zastrzelony, a mordercą jest tajemniczy Miler. Szefowa Alicji z ABW zleca jej zadanie. Po pierwsze, ma przekonać ministerstwo, że obraz jest falsyfikatem. Po drugie, musi jechać za obrazem do Krakowa i obserwować. Szefowa przypuszcza, że ktoś, kto zna prawdziwą wartość dzieła, będzie chciał go ukraść. Alicja zostaje oddelegowana jako konsultantka do zespołu walczącego z nielegalnym handlem kradzionymi dziełami sztuki. Na jego czele stoi inspektor Szatner. W zespole Szatnera pracuje dwoje młodych komisarzy: Selena oraz Harny, policjant z wydziału zabójstw.
Z krakowskiego antykwariatu zostaje skradziony cenny obraz, złodziejką jest Ewa Wakar, siostra Alicji. Chociaż policja nie jest w stanie dowieść winy Ewy, to obie siostry wiedzą, jak było naprawdę. Ewa przemyca obraz do Wiednia, do Nathana, brata Moryca, który ma kupca.
Relacje między siostrami są skomplikowane: Alicja przed laty odbiła chłopaka siostrze, poślubiła go, a potem porzuciła. Alicja jest związana ze wspólnikiem Ewy, Maksem, fajterem z nizin, zdolnym malarzem, który fałszuje obrazy starych mistrzów. Ciemnymi sprawkami Maksa i jego koleżki Goryla, zajmuje się Harny.
Ewa mieszka w rodzinnym domu z Morycem, wnukiem żydowskiego antykwariusza, którego uratował z likwidacji getta dziadek sióstr Wakar. Wówczas obraz Cezanne ’a przeszedł na własność rodziny Wakarów. Właśnie ten obraz Ewa chciała sprzedać ministerstwu. Odkrywa, że Alicja spotyka się z jej wspólnikiem, Maksem. Robi mu z tego powodu scenę, wiedząc, że jej siostra pracuje dla policji.
Alicja odwiedza w nocy Stasia Bieleckiego, swojego byłego męża. Miler, tajemniczy zabójca działający na zlecenie Aviego Schmita, handlarza dziełami sztuki z Wiednia, kradnie obraz Cezanne’a z domu Ewy. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

STOPY MARILYN M. (2)

 • Odcinek serialu

Alicja odwiedza w szpitalu Ewę poszkodowaną w czasie kradzieży obrazu Cezanne’a. Odwozi do domu Moryca, który wypomina jej relacje ze wspólnikiem Ewy, Maksem. Starka, były agent służb PRL - u, wykrada z krakowskiej galerii zdjęcie Marilyn Monroe z kolekcji Miltona Greene’a. Zespół Szatnera podejmuje śledztwo. Starka odczytuje z fragmentu negatywu, przyklejonego na odwrocie skradzionej fotografii, datę wydania gazety, wyretuszowaną przez Greene’a.
Selena i Harny przesłuchują strażnika z galerii, którym jest syn Starki. Coraz więcej poszlak wskazuje na udział Starki w kradzieży. Po wyjściu policjantów okazuje się, że w domu strażnika ukrywali się Starka i tajemniczy Miler. Kradzież zlecił Miler, który chce zdobyć numery cyfr z negatywu zdjęcia. To kod do tajnych kont, na których są przechowywane aktywa służb PRL - u.
Starka okazuje się sprytniejszy od swojego mocodawcy. Obezwładnia Milera i kradnie mu komputer, przez który można logować się do tajnych kont. Alicja, po tajemniczym telefonie, który ujawnia jej związek z wywiadem, zdobywa informację o miejscu pobytu Starki; ściąga tam cały zespół Szatnera. Gdy policjanci wchodzą do mieszkania, nie zastają nikogo, ale odnajdują nienaruszoną fotografię Greene’a. Sarki i Milera nie udaje się schwytać. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

DUKAT WAZY (3)

 • Odcinek serialu

Alicja, którą Szatner zaprosił na strzelnicę, nie zdradza, że jest znakomitym strzelcem. Selena dostaje informację od Kamińskiego, swojej wtyczki w środowisku krakowskich złodziei, że na rynku pojawił się skradziony w Koszycach złoty dukat Zygmunta Wazy. Szatner zleca sprawę Selenie i Alicji. [TVP]

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

AHASWER (4)

 • Odcinek serialu

Alicję przesłuchuje prokurator Lekki: jest arogancki i napastliwy. Proponuje seks za zatuszowanie sprawy. Obydwoje nie wiedzą, że są nagrywani. Ich rozmowie z operacyjnego VW policji przysłuchują się Szatner i Harny. Szatner zna Lekkiego. Ewa dostaje maila z Wiednia z zamówieniem na kopię Ahaswera, słynnego dziewiętnastowiecznego autoportretu Maurycego Gottlieba, przechowywanego w Sukiennicach. Tę informację przechwytuje Stefania, specjalistka od komputerów w zespole Szatnera. Inspektor jest pewny, że to początek przygotowań do kradzieży obrazu. Ewa zleca Morycowi zrobienie kopii Ahaswera. Moryc musi zdobyć odpowiedniej jakości płótno. Pomaga mu w tym Maks, przez którego Moryc poznaje Goryla. Stary gej zakochuje się w kibolu Cracovii. Moryc włóczy się śladami Goryla po ciemnych zaułkach Zarzecza: napadają go kibole, a z opresji ratuje Goryl. Ewa pozostawia gotową kopię obrazu w umówionym miejscu. Paczkę odbiera człowiek, który przekazuje ją Milerowi. Szatner ujawnia Alicji plan, w którym Ewa ma doprowadzić policję do wiedeńskiej siatki handlarzy kradzionych dzieł sztuki. Harny włamuje się nocą do domu prokuratora Lekkiego. Gdy prokurator budzi się rano i włącza odtwarzacz CD, słyszy swój głos składający Alicji niemoralną propozycję. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

ZŁOTO HUNÓW (5)

 • Odcinek serialu

Zespół Szatnera kontroluje inspektor z KG z Warszawy. Powodem jest medialny kryzys spowodowany publiczną egzekucją złodzieja. Alicja proponuje prowokację: trzeba ogłosić w mediach, że złodziej jednak przeżył i zeznaje. To może zmusić zabójcę do błędu. Ewa naradza się z Maksem i Morycem: w Krakowie coraz brutalniej działa konkurencyjny gang, nastały trudne czasy dla niezależnych, staroświeckich złodziei. Maks opowiada o lukratywnym zleceniu na kradzież skarbu Hunów. Ewa wykrada z muzeum archeologicznego, dawnego klasztoru karmelitów, złoty skarb Hunów.
Maks przegrywa spore pieniądze na prowadzonych przez siebie walkach. Ktoś płaci jego długi. Okazuje się, że to Miler. Uzależnia od siebie chłopaka i zmusza do zdrady Ewy. Ludzie Milera zwabiają Ewę w pułapkę. Chcą ją wydać policji w hotelu w momencie przekazywania kupcom skradzionego przez nią skarbu Hunów. Ona orientuje się, że wpadła w zasadzkę i w ostatniej chwili ucieka ze skarbem. W korytarzu znienacka zderza się z Alicją. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

LA BELLA PRINCIPESSA (6)

 • Odcinek serialu

Alicja ogląda w swoim domu kanał TVP Kultura. Trwa sensacyjna konferencja prasowa profesora z Oxfordu. Obok Anglika jest profesor Wakar. Na ekranie pojawia się zbliżenie piętnastowiecznego pergaminu La Bella Principessa, autorstwa Leonarda. Alicja przypomina Morycowi historię pergaminu. Należał kiedyś do jej matki. Pewnej nocy zniknął. Alicja obwiniała o zniszczenie pergaminu Ewę. Po latach w archiwach bezpieki, Alicja, już jako oficer ABW poznała prawdę. Pergamin ukradł ich ojciec. Zmusił go do tego oficer UB, który go podstępnie zwerbował. Alicja ma wyrzuty sumienia, że przez lata oskarżała Ewę. Chce naprawić ich relacje. Boi się jednak, bo zawsze krzywdziła siostrę. Tymczasem Ewa zamawia u Maksa namalowanie na pergaminie kopii La Bella Principessa. Bella ma twarz Ewy. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

PATEK GONDOLO (7)

 • Odcinek serialu

Ewa włamuje się do mieszkania Wolskiego na Kazimierzu. Otwiera skrytkę w biurku, w której jest schowany bardzo drogi zegarek Patek Gondolo z 1920 roku. Zabiera go. Nie wie, że z ukrycia, za pomocą teleobiektywu robi jej zdjęcia Miler.
Alicja wpada na trop antykwariusza Nortona, który sprzedaje obrazy Makowskiego z podrabianymi certyfikatami. Certyfikaty pochodzą z Wiednia. Alicja skłania antykwariusza do wzięcia udziału w prowokacji, by schwytać człowieka, który handluje certyfikatami. Tymczasem Wolski odbiera telefon z propozycją odkupienia skradzionego Patka. Wierzy jednak, że można w inny sposób odzyskać zegarek. Jest przekonany, że ukradł go jego stary przyjaciel prof. Wakar. Too on znał tajemną skrytkę w jego domu. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

PEJZAŻ TURNERA (8)

 • Odcinek serialu

Ewa wrzuca patka gondolo do puszki staruszki kwestującej pod kościołem Mariackim. Krakowski marszand Jerzy Górski prosi Szatnera i Alicję o pomoc: ma właśnie kupić od Heleny Berg obraz Turnera i zależy mu bardzo na policyjnej ekspertyzie.
Alicja zauważa, że Kuba Berg, młody mąż Heleny, interesuje się pielęgniarką sparaliżowanej pacjentki. Helena odmawia sprzedaży Turnera.
Alicję odwiedza Staś Bielecki, jej były maż, i prosi o przysługę. Ktoś nachodzi jego żonę Lenę.
Mężczyzna o nazwisku Zdort żąda od pracującej w banku Leny, by dała mu klucze do skrytki 303. Alicja prosi Ewę o znalezienie adresu Zdorta. Nie chce do prywatnych spraw mieszać policji. Policja dostaje zgłoszenie, że Helena Berg nie żyje, a obraz Turnera zniknął. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

ZIELONY DIAMENT (9)

 • Odcinek serialu

Zdort odwiedza Lenę, żonę Stasia Bieleckiego. Szantażuje zdjęciami z młodym kochankiem. Domaga się klucza do skrytki 303. W bankowym skarbcu gangster wyciąga ze skrytki 303 zielony diament. Ogląda go i chowa z powrotem. Staś Bielecki czeka w knajpie na Alicję, wdaje się w bójkę. Napastnicy kradną mu zegarek, prezent od Alicji. Lena prosi Czarnego, swojego kochanka o pomoc. Idą oboje porozmawiać z szantażystą. Czarny radzi Lenie, by uległa Zdortowi. Alicja udaje się pod adres, który dała jej Ewa. Zastraszony Zdort mówi o planie porwania Stasia, gdyby Lena nie spełniła ich żądań. Gangster otwiera swoją bankowa skrytkę. Skrytka jest pusta. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

KOLEJKA DO ŚMIERCI (10)

 • Odcinek serialu

Stefanii udaje się odnaleźć numer, pod który dzwonił Miler i raportował o nieudanym przejęciu diamentu. Jest to numer zarejestrowany w USA. Moryc fałszuje obraz Wróblewskiego. Szatner informuje Alicję, że prokurator Lekki dostaje listy z pogróżkami. Wysyła je ktoś z więzienia, ale nie są w stanie ustalić, kim jest nadawca. Szatner i jego team odwiedzają prokuratora Lekkiego w biurze. Lekki jest arogancki, lekceważy zagrożenie. Alicja zauważa wiszący na jego ścianie oryginał Wróblewskiego. Dowiaduje się od Moryca, kto zlecił mu namalowanie kopii obrazu znanego malarza. Ewa włamuje się do willi prokuratora. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2023.01.18 00:36:37
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.