Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DĄB DLA AGNIESZKI

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2014
  • Barwny, 13 min

Tomasz Niechoda jest nauczycielem historii z Lublina, ale nierozerwalnie związał się z Puszczą Białowieską, do której przyjeżdża od trzydziestu lat. Przez ten czas przeszedł wszystkie jej bezdroża i ścieżki w poszukiwaniu największych drzew. Białowieski Park Narodowy to bowiem największe w Europie skupisko drzew o wymiarach pomnikowych.
Nikt jak Niechoda nie wie, gdzie rosną puszczańskie olbrzymy, ale także gdzie zostały wycięte. Mierząc grubość i wysokość drzew w Puszczy, odkrył europejskich rekordzistów: największe drzewo liściaste (jesion, 45 m) i najwyższą sosnę zwyczajną (ok. 50 m). Najbardziej lubi dęby. Tych o obwodzie pnia większym niż 4 metry (na wysokości piersi) zmierzył już około 3 tysięcy. Ogromnych drzew innych gatunków - ponad 500. W swoim rejestrze ma wszystkie największe drzewa Puszczy Białowieskiej. Prawdziwym gigantem spośród nich jest dąb o obwodzie 730 cm przy wysokości ponad 40 m! Takie połączenie obwodu z wysokością nie występuje prawdopodobnie nigdzie więcej. Nikt jeszcze nie prowadził podobnych badań na taką skalę, dlatego też korzystają z nich naukowcy z Polski i świata. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.07.01 00:46:28
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego