Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

"JEDEN DRUGIEGO BRZEMIONA NOŚCIE..."

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2016
  • Barwny, 22 min

Dr Jolanta Markowska - szefowa Hospicjum Cordis w Katowicach mówi, że miłość może istnieć bez miłosierdzia, miłosierdzie nie może istnieć bez miłości. Hospicjum to droga i szkoła miłosierdzia. Zapewnia czystość motywu (wobec ostateczności) i rzeczywistą intencję niesienia wsparcia. Dr Markowska rozpoczynała swoją działalność w czasach, kiedy większość Polaków uważała, że hospicjum, zwłaszcza stacjonarne, to umieralnia. Idea niesienia pomocy osobom chorym terminalnie długo przebijała się do świadomości mieszkańców Śląska. 20 lat temu, kiedy dr Markowska tworzyła pierwsze na Śląsku stacjonarne hospicjum dla dzieci i dorosłych, mało kto rozumiał, że hospicjum to też życie. W hospicjum potrzebni są wolontariusze. Młodzi ludzie garną się tu do pracy, bo ich podopieczni potrzebują służby - charyzmatu zaangażowania - tych, którzy żyją logiką miłości. Chrześcijańska wiarygodność zanika, tymczasem w Cordis można ją odnaleźć i pielęgnować. Dlatego przesłanie tegorocznych Światowych Dni Młodzieży bohaterom reportażu jest szczególnie bliskie. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.05.01 01:26:22
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency