Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DIAGNOZA

11/IV (51)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2019
 • 41 min

Michał jest po operacji przeszczepu skóry na poparzonej ręce - na razie przyjął się dobrze, ale lekarza czeka jednak trudna rehabilitacja. Nie ma pewności, czy kiedykolwiek będzie mógł znów operować. Tomasz sugeruje bratu, że powinien dać sobie z Anną spokój. To przez nią jest w szpitalu. Tyle mu zarzucała, a tak naprawdę ponosi winę za wszystko, co mu się przydarzyło. Anna idzie do Michała, kiedy ten jest w sali sam. Ich rozmowa nie klei się od początku - obydwoje wiedzą, że stoi przed nimi odpowiedź na najważniejsze pytanie. Co z nimi dalej będzie? Anna chce, żeby spróbowali jeszcze raz. Od nowa. Michał bardzo by tego chciał, ale czy uda mu się wrócić do codzienności po tych wszystkich wydarzeniach? Wkrótce po rozmowie Wolski wypisuje się ze szpitala na własne żądanie. Artman zostaje wezwany na przesłuchanie. Prokurator i Oficer CBŚP informują go, że w idealnie wyczyszczonym domu Bogny znaleziono jego odciski. Artman kupuje telefon na kartę. Po powrocie do szpitala próbuje dodzwonić się do Bogny… W Rybniku wciąż trwa śledztwo w sprawie nielegalnego składowania toksyn i morderstwa Szymona Brocka. Zatrzymano Naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Powiatowym, Jacka Wolaka. Sadzik bardzo przeżywa śmierć brata. Od tygodnia siedzi w jego przyczepie i z nikim się nie kontaktuje. Rozmawia tylko z Szymonem, tak jakby żył i siedział naprzeciwko niego. Marzena jest bardzo zaniepokojona jego stanem. Przerażona obserwuje poczynania męża i próbuje sprawić, by wrócił do żywych. Tak samo jak Wanda i Gerard, którzy z uwagi na okoliczności postanawiają przesunąć datę ślubu. Marta jest w trakcie wybierania ośrodka, w którym chce przeprowadzić proces adopcyjny Leny. Prokurator sugeruje jej, że wszystko przebiegłoby szybciej i sprawniej, gdyby była w związku. Strażnik Więzienny przynosi Olivierowi książki, na które mężczyzna bardzo czekał. W grzbiecie książki ukryte są tabletki. Krynicki mdleje w celi, wymiotuje. Jego stan wydaje się być ciężki. Przyjeżdża karetka, której ratownik decyduje, że Olivier trafi do szpitala w Rybniku. Czy taki był plan byłego biznesmena? Kiedy dociera na SOR pacjenta przejmuje Anna…

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

12/IV (52)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2019
 • 40 min

Funkcjonariusze służby więziennej nieustannie dyżurują przy drzwiach sali, gdzie leży chory więzień. Mimo to, Olivierowi udaje się uciec ze szpitala. Śledczy próbują ustalić, kto często odwiedzał Krynickiego w szpitalu - ów mężczyzna podawał się za studenta prawa, badającego sprawę Global Vity. Policja namierza samochód, którym się poruszał, odnajduje jego adres. Zaczyna się pościg, który szybko okazuje się nie tylko ściganiem dwóch przestępców, ale także walką o życie… Anna wraca do domu, gdzie zastaje zakrwawioną Martę na podłodze… Kobieta rano odprowadziła dzieci do przedszkola, ale wróciła się do mieszkania po telefon i tam została napadnięta… Doktor Leśniewska nie ma jednak czasu na jakąkolwiek reakcję. Znajdujący się w mieszkaniu mężczyzna atakuje także i ją. Postrzelona Marta próbuje zadzwonić po pomoc, ale nie jest w stanie dosięgnąć telefonu, szybko traci przytomność, a wkrótce potem trafia do szpitala prosto na stół operacyjny. Michał wbrew etyce lekarskiej wybudza Martę po operacji ratującej jej życie i dowiaduje się od niej gdzie może znajdować się porwana Anna. Wolski jedzie jej szukać na własną rękę. Anna przebudza się w nieznajomym miejscu. Jest skrępowana, ma także zaklejone usta. Kiedy otwiera oczy widzi naprzeciwko siebie Oliviera, który zamierza rozliczyć się z nią po raz ostatni. Jest poirytowany, uważa ją za dwulicową, wytyka jej wybiórcze poczucie sprawiedliwości. Dla niego nic nie ma już większego znaczenia. Przez Leśniewską stracił wszystko - to przez Annę trafił do więzienia i to przez nią zginęła Patrycja… Olivier prosi Mężczyznę w kapturze by zostawił go samego z kobietą. Następnie oznajmia Annie, że pora się żegnać. Na odludziu rozlega się strzał.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

13/IV (53)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2019
 • 44 min

Anna wybudza się, jest związana a obok niej leży ciało Oliviera… Kobieta rani się w głowę, próbując wydostać się z miejsca, w którym była przetrzymywana. W tym czasie Artman dostaje informację, kim był mężczyzna w kapturze, który odwiedzał Oliviera w szpitalu. W jego rodzinnym domu nie zastaje nikogo, ale sąsiad opowiada mu historię o popegeerowskiej kuźni… Uciekający Jabłoński zatrzymuje się na widok blokady policyjnej, próbuje skontaktować się z Olivierem, ale Anna nie zauważa dzwoniącego telefonu. Jabłoński więc zawraca… Przerażonej Annie w tym czasie udaje się uwolnić i wybiec na zewnątrz. Postanawia jednak wrócić po pendrive ze zdjęciami Artmana oraz zniszczyć laptop Krynickiego… Wkrótce na miejsce dociera także sam Artman… Anna jest ranna, traci sporo krwi, jej organizm jest wychłodzony, ale nie poddaje się. Potrzebuje jednak natychmiastowej pomocy. To Jan dzwoni po policję i pogotowie. W szpitalu widząc, że stan Anny się poprawia, Michał żegna się i wyjeżdża. Na odchodne prosi jeszcze tylko Artmana, by o nią dobrze dbał. Artman konfliktuje się z Dagmarą, która doniosła na jego i Michała dyrektorowi szpitala. Mężczyzna oczekuje reprymendy, tymczasem przełożony gratuluje mu bohaterskiego odnalezienia doktor Leśniewskiej. Okazuje się, że winę za wybudzenie Marty w całości wziął na siebie Michał. Anna składa zeznania, ale nie mówi śledczym o pendrive, który zabrała. W szpitalu spotyka także Martę. Obie są szczęśliwe, że uszły całe z tej sytuacji. Marta nie ma też za złe Wolskiemu, że ją wybudził, by się dowiedzieć, gdzie może być Anna. Leśniewska, już z domu, dzwoni do Michała, ale telefon odbiera Tomasz, który informuje ją, ze Michał potrzebuje odciąć się na razie od kontaktów z nią… Anna oddaje także Artmanowi pendrive ze zdjęciami, w końcu wie już o wszystkim. Jan chce się zgłosić na policję, ale Leśniewska prosi go by tego nie robił. Ma już dość policji, tych wszystkich krzywd. Chce by dzieci miały normalny dom i… tatę. Wanda dowiaduje się, że w tajemnicy przed nią Gerard szykuje wielkie wesele, podpuszcza go, że po ślubie bierze dyżur. Cała ceremonia przebiega bez przygód, a wszyscy goście jadą po niej na zorganizowane przez Gerarda wesele. Na weselu Sadzik dowiaduje się, że ciało znalezione w beczce nie zostało zidentyfikowane. Pojawia się nowa nadzieja, że Szymon żyje. Piotr musi jednak wracać do szpitala, bo ortopeda na dyżurze miał wypadek. Artman oddaje pendrive prokuratorowi. Tańczy ostatni taniec z Anną. Pod domem weselnym czeka na niego oficer CBŚP. Marta tłumaczy Annie, że Artman się przyznał. Zrobił to dla niej.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

EPILOG (54)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2019
 • 2 części, 27 min + 19 min

  Odcinek emitowany (w 2 częściach) jedynie na platformie player.pl.

Część 1 Artman w areszcie tymczasowym. Adwokat informuje go, że za nieumyślne spowodowanie śmierci, nie udzielenie pomocy i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi mu od 2 do 12 lat więzienia. Artman nie jest tym zachwycony. Anna odwiedza Martę. Ta w ferworze urządzania mieszkania. Proces adopcji w toku, dzięki zaangażowaniu prokuratora Paweł Wilecki wszystko idzie dobrze. Marta rozkwita. Anna martwi się, że Artman może dostać długi wyrok, nie chce tego z uwagi na dzieci. Marta przypomina jej ile złego zrobił im Artman, jak bezwzględnie walczył z nią o dzieci. Anna spina się, według niej Marta zbyt ostro ocenia Artmana. Prokurator i Oficer omawiają sprawę Artmana, badania potwierdzają, że znalezione w jeziorze ciało to ciało Makusza. Marta podpytuje Prokuratora jak widzi wyrok Artmana. Oboje nie chcą by praca znów ich poróżniła. Artman w celi wieloosobowej, recydywiści nie pozwalają mu położyć się spać, zaczyna się bijatyka. Artman oddaje jednemu krzesłem.Ten nie może złapać oddechu, ma odmę. Artman zaostrzoną łyżkę i długopisem robi drenaż opłucnej, ratuje mu życie. Tym zyskuje sobie przychylność innych więźniów. Funkcyjny chce od doktora Artmana porady. Technicy przeszukują mieszkanie Artmana, znajdują pasek damski ze śladami krwi, ślady krwi znajdują też na tapicerce samochodu Artmana. Nie są to ślady krwi Makusza, a ślady krwi Bogny Mróz. Artman przyznaje, że pomógł w ucieczce Bognie, podaje numer na który ostatnio się z nią kontaktował. Anna jest przerażona, gdy Adwokat mówi jej o podejrzeniu, że Artman zabił Bognę. Miał motyw, ona go szantażowała, ona wiedziała o Makuszu. Artman dzwoni do Anny (aresztanci z celi dali mu komórkę), tłumaczy, że nie zabił Bogny, pomógł jej w ucieczce. Daje Annie numer Bogny. Anna dzwoni, ale numer nie działa.

Część 2 Anna rozmawia z Prokuratorem, chce by sprawdzili wszystkie tropy. Śledczy sprawdzają żonę Słowińskiego, kontaktuje się z nim z salonu kosmetycznego, dzwoni na numer w Czechach. Artman wpada na trop –Bogna nie zrobiła tego sama –może pomógł jej Słowiński. On wie, jak się z nią skontaktować. Anna idzie do domu Słowińskiego, rozmawia z żoną, informuje ją, że dawca nerki, którą wszczepiono Słowińskiemu ma wirusa HCV. Zaniepokojona żona dzwoni do Słowińskiego. W ten sposób śledczy namierzają Słowińskiego –jest w motelu pod Rybnikiem. Jadą tam, ale Słowiński zdążył uciec, jadąca taksówką do motelu Anna –zauważa samochód Słowińskiego –daje znać Prokuratorowi. Prokurator i oficer CBŚP przesłuchują Słowińskiego, ten przyznaje, że pomógł w ucieczce Bognie i że sam podrzucił pasek z krwią Bogny Artmanowi. Słowiński zdradza, gdzie przebywa Bogna. Bogna zostaje aresztowana. Na Sali sądowej Prokurator odczytuje akt oskarżenia o nieumyślne spowodowanie śmierci Wojciecha Makusza.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2021.05.03 00:10:59
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman