Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DIAGNOZA

05/III (31)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2018
 • 41 min

Gdy Artman bada pacjenta VIP dowiaduje się, że była u niego również dr Leśniewska. Zaalarmowany idzie z tym do Bogny, sugerując przeniesienie byłego ministra. Mróz szybko organizuje miejsce dla VIPa w stacji dializ w Katowicach. Kiedy Langer usiłuje pogodzić się z myślą, że będzie musiał żyć z jedną sprawną ręką, Maria przynosi mu kolejną druzgocącą informację. Nieusunięty podczas operacji fragment kości może się przemieścić i pogłębić paraliż, a to oznacza całkowitą niesprawność Langera. Karol nie okazuje po sobie, że te wieści są dla niego jak wyrok śmierci... Anna i Michał przyjeżdżają do Gdańska by szukać informacji związanych z pacjentem VIP i feralną operacją nerki, którą Leśniewska wykonała kilka lat temu. Zapisy w archiwum i informacje ze stacji dializ jednoznacznie wskazują, że zabieg omyłkowego usunięcia zdrowej nerki mógł tak naprawdę być precyzyjnie zaplanowany...Anna i Michał są przerażeni swoim odkryciem... Tymczasem Artman pojawia się w Rogowie, w miejscowości związanej z jego przeszłością. Tam poznaje Sylwię Makusz i jej córeczkę. Dziewczynka ciągle kaszle, a lekarze są bezradni, Artman sugeruje testy alergiczne. Marta postanawia usunąć się z życia Marcela i Zosi. Rozmawia o tym z Anną. Uważa, że tak będzie lepiej dla nich i dla niej samej, w końcu musi zacząć żyć własnym życiem. Kacper zaprasza Kalinę na randkę. Na przyszpitalnym parkingu, Marta przez nieuwagę zastawia pewien samochód. Jego właścicielem okazuje się być prokurator Paweł Wilecki. Artman dowiaduje się, że Anna była w Gdańsku i szukała informacji o feralnej operacji nerki. Opowiada jej swoją wersję wydarzeń. Anna mu nie wierzy.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

06/III (32)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2018
 • 40 min

Maria opiekuje się nieprzytomnym Langerem. Anna uświadamia jej, że zapis EEG wskazuje na śmierć mózgową. Wydaje się, że Kaleta nie przyjmuje tego do wiadomości. Podczas odprawy Anna zdaje relację ze stanu Langera. Proponuje zwołanie konsylium. Artman, który miał przeprowadzić wspólnie z Anną prezentację, zostaje nagle wezwany do Katowic w sprawie konsultacji. Bogna decyduje, że zastąpi go podczas pokazu. Leśniewskiej cala sytuacja wydaje się podejrzana. Prosi więc Michała by ten śledził Jana w drodze do Katowic. Wolski jedzie za Artmanem... Do Marty Artman dzwoni, poznany na przyszpitalnym parkingu, prokurator. Ma dla niej propozycję. Chce by Marta wzięła udział jako biegły w przesłuchaniu podejrzanej. Marta zgadza się. Kalina zaprasza Kacpra na koleżeński lunch. Pielęgniarka z kliniki w Gdańsku informuje Bognę, że kilka dni temu odwiedziła ich Anna i pytała o feralną operację sprzed lat, podczas której wycięła zdrową nerkę. Artman nie kryje swojego niepokoju. Bogna przekonuje go, że panuje nad sytuacją. Do Jana dzwoni Sylwia Makusz. Dziękuje mu za pomoc w zdiagnozowaniu choroby córeczki. Jej telefon sprawia, że do Artmana wracają koszmarne wspomnienia... Podczas nocnego dyżuru, pielęgniarka zostaje wywołana z pokoju Langera przez ochronę - w jej samochodzie włączył się alarm. Kiedy wraca, zauważa, że aparatura podtrzymująca życie Karola jest wyłączona...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

07/III (33)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2018
 • 40 min

Odłączenie Langera od respiratora, zostaje zakwalifikowane jako zabójstwo. Wszyscy są wstrząśnięci. Prokurator Wilecki prowadzi śledztwo w szpitalu, mające ustalić kto odłączył Karola od urządzenia. Początkowo wszyscy myślą, że to Maria Kaleta. Jednak Bogna wskazuje na Annę, jako tę, która ostatnia była u Langera...W toku prowadzonych czynności coraz więcej poszlak wskazuje na Leśniewską... Michał przyjmuje w przychodni pacjenta, którego ukąsił kleszcz. Udziela rutynowej porady. Zupełnie nie przywiązuje do tego wagi. Jednak Tomasz prosi brata by nie bagatelizował takich sytuacji. Mówi mu o zaskakujących przypadkach, kiedy niezwykle trudne do zdiagnozowania choroby okazywały się boreliozą. Wolski zaczyna interesować się tematem... Wanda i Gerard stawiają się w sądzie na pierwszą rozprawę rozwodową. Obojgu jest bardzo ciężko. Artman spotyka się z Sylwią Makusz i jej córką, które przyjechały do sąsiednich Katowic na konsultację lekarską, zorganizowaną przez Jana. Sylwia jest ogromnie wdzięczna Artmanowi za pomoc w zdiagnozowaniu Kasi. Nie ma pojęcia jaką tajemnicę skrywa Jan i co stoi za jego życzliwością... Sadzik dzwoni do Wandy, chce sprawdzić jak czuje się po pierwszej rozprawie rozwodowej. Jureczko nie odbiera. Zaniepokojony Piotr jedzie do Wandy aby upewnić się czy wszystko jest w porządku. Marta w końcu daje się zaprosić prokuratorowi na kolację. Podczas spotkania próbuje wyciągnąć informacje dotyczące śledztwa w sprawie śmierci Langera. Wilecki jest rozczarowany - ma wrażenie, że Marta potraktowała go instrumentalnie. Anna zostaje zatrzymana w związku z podejrzeniem spowodowania śmierci Langera.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

08/III (34)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2018
 • 40 min

Anna jest przesłuchiwana na komisariacie, jako główna podejrzana o zabójstwo Langera. Michał chce przyjrzeć się dokładniej pierwszemu przypadkowi nielegalnego przeszczepiania, z jakim się zetknęli z Anną. Wraca więc do sprawy pacjenta bez fragmentu wątroby, Jerzego Matczaka. Wolski jedzie do jego żony, dostaje od niej notes z numerami telefonów. Wśród nich Michał znajduje pewien tajemniczy kontakt... Dzwoni i umawia się na spotkanie z nieznajomym mężczyzną... Artman opiekuje się dziećmi. Musi udawać, że z Anną jest wszystko w porządku, niebawem wróci do domu i na pewno zdąży na przedstawienie Marcela. Chłopcu bardzo na tym zależy. W szpitalu pojawia się Sylwia Makusz z córką. Gdy Bogna słyszy ich nazwisko, jest przerażona. Tymczasem Sylwia i Kasia spotykają Artmana przed szpitalem. Sylwia informuje go, że musi zrezygnować z badań córki, ponieważ w okolicach Gdańska, w lesie, znaleziono ciało - to może być jej zaginiony przed laty, mąż. Artman jest w szoku. Po ataku paniki, bierze się jednak w garść i proponuje Sylwii oraz jej córce, że zawiezie je do Gdańska. Znajomość Marty i prokuratora Wileckiego rozwija się. Idą na kolację do restauracji i choć Marta dobrze się czuje w towarzystwie Pawła, to nie może udawać, że nie martwi się o Annę. Pyta o nią Wileckiego, Pawłowi bardzo się to nie podoba... Anna zostaje wypuszczona z aresztu, prokurator nie ma podstaw, by postawić jej zarzuty. Jednak pod komisariatem nikt na nią nie czeka, a Michał nie odbiera telefonów. Anna natychmiast jedzie do przedszkola. Tam dowiaduje się, że Marcel nie wystąpił w przedstawieniu, rozżalony nieobecnością rodziców.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

09/III (35)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2018
 • 41 min

Artman jedzie z Sylwią Makusz do komisariatu w Redłowie, w związku z koniecznością identyfikacji odnalezionych w lesie zwłok. Okazuje się, że nie jest to ciało jej męża. Gdy Sylwia składa dodatkowe zeznania, Artman rozmawia z policjantem i wyciąga od niego informacje o tajemniczym zaginięciu Wojtka Makusza. W willi na przedmieściach, która stanowi siedzibę podziemia transplantacyjnego, Michał, jako potencjalny dawca, zostaje poddany badaniom. Ich wyniki są dobre, Michał zgadza się więc na oddanie nerki. Dostaje pierwszą ratę umówionej sumy i ostrzeżenie aby być dyskretnym. Anna, zaniepokojona długą nieobecnością Wolskiego, zaczyna go szukać. Artman zawozi Makusz do jej domu na wsi. Sylwia, po zaginięciu męża, rzadko tu zagląda. Teraz chce tylko odebrać pocztę, zabrać jakieś drobiazgi. Artman wszędzie widzi pamiątki po mężczyźnie, którego przed laty potrącił. Nie jest w stanie tego znieść... Gdy wraca do Rybnika, przed jego domem czeka Bogna. Żąda by zerwał wszelkie kontakty z Sylwią. Olga kłóci się z Agnieszką. Agnieszka zarzuca Bujak, że ta nie traktuje ich związku poważnie. Na SOR zostaje przywieziona siostra zakonna z ostrym bólem brzucha. Kalina, jako lekarz dyżurny, przejmuje pacjentkę. Ku zaskoczeniu wszystkich okazuje się, że siostra zna dobrze Wysocką. Kalina razem z nią jest w zakonnym nowicjacie! Olga zaczepia Agnieszkę przed szpitalem. Agnieszka jest przekonana, że rozmowa będzie dalszym ciągiem ich wzajemnych pretensji. Nieoczekiwanie Bujak wręcza partnerce bilety na lot do Holandii. Chce żeby wzięły tam ślub. Agnieszka jest bardzo zaskoczona. Anna w końcu spotyka Michała. Ten opowiada jej o wizycie w tajnej klinice. Postanawiają powiadomić o wszystkim prokuratora Wileckiego...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

10/III (36)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2018
 • 40 min

Michał rozmawia z prokuratorem, deklaruje że jest zdecydowany na bycie "przynętą" w akcji namierzenia miejsca nielegalnych transplantacji. Prokurator nie zgadza się na udział cywila w tak niebezpiecznej prowokacji. Michał jednak stawia Wileckiego przed faktem dokonanym - umawia się Kacper nie kryje przed Kaliną, że jest rozczarowany tym, że nie powiedziała mu o klasztorze i nowicjacie. Decyduje się jednak zagrać va banque. Proponuje Wysockiej spędzenie wspólnego wieczoru. Kalina się zgadza. Aby zażegnać małżeński kryzys, Sadzik umawia się z żoną na randkę. Wybierają nietypową na operację. Prokurator, nie mając wyboru, przystaje na plan Wolskiego - będą go śledzić... Bogna i wysoko postawiony pacjent VIP, szantażując i grożąc Artmanowi, przymuszają go do udziału w kolejnej operacji. Gerard umawiam się z Piotrem na rozmowę przed finalną sprawą rozwodową. Zwierza się Sadzikowi, że podejrzewa Wandę o romans... lokalizację - na starych hałdach, gdzie widywali się w młodości. Marzena i Piotr, jak za dawnych czasów, wygłupiają się, śmieją. Jest im cudownie. Po finalnej rozprawie rozwojowej, Wanda jedzie z Gerardem do domu, aby zabrać ostatnie drobiazgi. Jureczko otwiera pudło z fotografiami z dawnych czasów. Obydwoje oglądają je z rozrzewnieniem, wspominają. Robi się coraz bardziej intymnie i romantycznie... Michał trafia do willi. Zaczynają się przygotowania do pobrania nerki. Wolski jest przerażony, rozumie, że coś musiało pójść nie tak - prokurator z ekipą powinien już dawno dotrzeć na miejsce i zrobić nalot... Wolski, coraz bardziej oszołomiony lekami, trafia na salę operacyjną. Do pomieszczenia wchodzi Artman, to on ma dokonać przeszczepu. Poznaje Michała. Jest zszokowany, zastanawia się nerwowo, co robić.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

11/III (37)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2018
 • 41 min

Anna dzwoni do prokuratora, by dowiedzieć się, gdzie jest Michał. Zrozpaczona zgłasza jego zaginięcie na policję. Widząc opieszałość mundurowych, zaczyna działać na własną rękę. Szuka ukochanego w okolicznych szpitalach. Niestety, bez skutku. Tymczasem Artman zabiera nad jezioro nietypowy ekwipunek: baniaki wody, wiadro, płyny do mycia i saperkę. Kiedy dzwoni do niego Bogna, mówi jej, że spędza czas z dziećmi. Marta składa wizytę prokuratorowi. Przypadkowo słyszy fragment telefonicznej rozmowy o śledztwie w sprawie nielegalnych transplantacji. Podsłuchana rozmowa rozwiewa wszelkie wątpliwości kobiety. Paweł Wilecki nie jest z nią szczery.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

12/III (38)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2018
 • 41 min

Michał dochodzi do siebie po tym jak został znaleziony pobity i nieprzytomny kilkadziesiąt kilometrów od Rybnika. Wolski ma wstrząśnienie mózgu i złamane żebra, mimo to chce jak najszybciej wrócić do pracy i kontynuować poszukiwania osób odpowiedzialnych za nielegalne transplantacje. Marta zrywa z prokuratorem, po tym jak usłyszała jego służbową rozmowę telefoniczną. Wilecki chce jej wszystko wytłumaczyć, ale Marta nie chce go słuchać. Znowu jest samotna... Artman jedzie do domu Bogny. Zostaje ją w fatalnej formie - jest totalnie pijana, ma wszystkiego dosyć. Okazuje się, że prowadzenie nielegalnego biznesu nie jest do końca jej wyborem. Artman pomaga Bognie dojść do siebie. Michał nie chce przyznać się do tego, ze nie czuje się dobrze. Wówczas musiałby przez kilka tygodni znów być na zwolnieniu. Wolski dostaje odpowiednie leki, ale ból jest tak silny, że zwiększa dawkę... Michał i Anna udają się do prokuratora. Chcą wiedzieć, jak to się stało, że policja zgubiła Wolskiego i naraziła jego życie. Wilecki tłumaczy się mętnie, Anna i Michał mu nie wierzą. Jednak sugestia prokuratora, że ktoś z siatki przestępczej musiał pomóc Wolskiemu, daje Annie do myślenia - spodziewa się, że zrobił to Artman. Konfrontuje się z nim, Jan nie zaprzecza... Trwają przygotowania do operacji nielegalnego przeszczepiania, gdy do willi wpada CBŚP. Następuje aresztowanie Bogny, Artmana i reszty personelu. Sylwia Makusz otrzymuje tajemniczy list od Bogny...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

13/III (39)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2018
 • 40 min

Do Anny i Michała docierają wiadomości o zatrzymaniu w Rybniku szajki zajmującej się nielegalnymi przeszczepami. Aresztowani są także lekarze. Leśniewska i Wolski triumfują, czują ulgę. Są pewni, że to koniec ich walki, że Bogna i Jan zostali aresztowani. Ku ich totalnemu zaskoczeniu, Artman pojawia się w pracy... Jan przekazuje Annie informację, że aresztowanie Bogny i rozbicie podziemia transplantacyjnego to jego zasługa. Współpracował z CBŚP… Sylwia, wraz z policją, szuka grobu męża. W lesie znajdują naruszoną ziemię. Policjant wzywa ekipę techniczną do pomocy. Leśniewska rozmawia z Wolskim o Artmanie i jego układzie z policją. Dochodzi między nimi do kłótni. Michał nie może uwierzyć, że Jan kolejny raz wymknął się wymiarowi sprawiedliwości… Po rozmowie z Anną, Wolski jest zdenerwowany, kolejny raz bierze leki - chce się "odprężyć". Wanda odbiera wyniki rutynowych badań pracowniczych. Ma podwyższony jeden marker, który może wskazywać na nowotwór. Lekarz sugeruje zrobienie dodatkowych analiz. Przerażona Jureczko zgadza się. Gdy odbiera wyniki, jest w szoku… Adwokat Bogny odwiedza Sylwię i proponuje jej spotkanie ze swoją klientką. Po wahaniu Makusz zgadza się. Adwokat aranżuje rozmowę Sylwii z Bogną w drodze na posiedzenie aresztowe. Mróz kreuje się na ofiarę Artmana, precyzyjnie manipuluje Sylwią… Jan otrzymuje telefon od dyrektora szpitala. Ten informuje go, że chce zgłosić jego kandydaturę na stanowisko ordynatora chirurgii. Na SOR przywożą rannych ekologów z protestu przeciwko składowisku odpadów. Jednym z poszkodowanych jest Szymon Brock. Sadzik bada Szymona. Okazuje się, że panowie się znają i nie przepadają za sobą... Artman przegląda korespondencję. Wśród listów znajduje tajemniczą kopertę bez znaczka. Zaciekawiony otwiera ją i wyciąga zdjęcie. Kamienieje, zszokowany i przerażony...

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

ODCINEK SPECJALNY (40)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2018
 • 22 min

  Odcinek emitowany jedynie na platformie player.pl.

Bogna wychodzi z aresztu za kaucją. Na każdym kroku towarzyszą jej rządni krwi dziennikarze. Kobieta czuje się zdradzona. Przypomina sobie zdarzenia z przeszłości, które popchnęły ją do dramatycznych decyzji. Bogna wspomina pierwszy przeszczep, przez który złamała prawo. Nie potrafi zapanować nad emocjami. Zaczyna planować zemstę na Artmanie, który wydał ją policji.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2021.05.03 00:10:59
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor