Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POWRÓT DO CZARNOBYLA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2017
  • Barwny, 54 min

30 lat temu człowiek stworzył niezwykłą budowlę. Symbol porażki w próbach okiełznania natury. Pomnik ludzkiej walki z nieznanym. Wspomnienie tych, którzy ryzykowali życie próbując wznieść niezwykłą budowlę. Przez lata rozpalała ona wyobraźnię i strach ludzi ale nadszedł dzień, kiedy zasłoni go jeszcze większa konstrukcja.
Dokument "Powrót do Czarnobyla" pokazuje historie starego i nowego sarkofagu oraz ludzi którzy byli zaangażowani w ich powstanie.
Opuszczona w teorii Czarnobylska Strefa Wykluczenia wciąż tętni życiem. Przeciwnie do tego, co uważa większość ludzi nie ma tu pustynnego, wymarłego krajobrazu. Mieści się tu dyrekcja strefy i mieszkają tu setki ludzi. Mają swoje sklepy, restauracje i pocztę. Do dziś, codziennie w Strefie pracuje kilka tysięcy ludzi. Pomijając procedury bezpieczeństwa, ich życie nie różni się od tego, w Ukraińskich miastach poza Czarnobylską Strefą Wykluczenia.
Jedną z osób która po awarii pozostała w opuszczonej strefie jest Aleksiej Moskalenko. Były zastępca komendanta w Prypeci. Po awarii w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej dowiedział się od lekarzy, że nie przeżyje więcej niż 5 lat. Sowieckie władze zdecydowały, że pozostawią go w opuszczonym mieście. Chociaż minęło 30 lat, wciąż żyje a historia jaką opowiada na zawsze zmieni nasze postrzeganie jednego z najbardziej tajemniczych miejsc na świecie.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.03.20 01:10:26
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman