Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DALEKO OD NOSZY. SZPITAL FUTPOLOWY

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2011
 • Premiera:
  2011. 09. 17
 • Gatunek:
  Komedia, Sitcom
 • Barwny, 12 odcinków x ok. 22 min

  Emisja: 17 września - 3 grudnia 2011.

  Uwaga: W niektórych źródłach serial traktowany jest jako czwarta seria samodzielnego serialu pod tytułem "Daleko od noszy 2", w skład którego wchodzą też serie 7-9 serialu "Daleko od noszy".

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Patrz także:
schowaj

MECZ (1)

 • Odcinek serialu

W szpitalnej windzie pojawia się atestowany przez Unię Europejską "patyk", który ma służyć do jej uruchamiania. Mimo usprawnień podróż windą nadal nie należy do najbezpieczniejszych. Tymczasem siostra Basia postanawia ponownie wyjść za mąż, co wprawia doktora Wstrząsa w melancholijny nastrój. Ordynator zaczyna interesować się piłką nożną. Szuka towarzysza, z którym mógłby oglądać mecze. Nagle okazuje się, że większość pracowników placówki to niedoszli piłkarze i futbolowi eksperci. Każdy z nich chciałby zostać piłkarskim asystentem Łubicza, zwłaszcza że nowe stanowisko, oprócz dodatkowej pensji, wiąże się ze zwolnieniem z dyżurów w dniu meczu i dzień po nim. Jednak gdy ministerstwo prosi Łubicza, by wystawił szpitalną drużynę na charytatywny mecz, okazuje się, że większość potencjalnych graczy cierpi na kontuzje...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

SZYCHA (2)

 • Odcinek serialu

W szpitalu trwają intensywne przygotowania do meczu. Placówkę mają reprezentować pacjenci, a ich trenerem zostaje doktor Kraśnik. Wkrótce jednak okazuje się, że nastąpiło nieporozumienie i drużyna szpitala nie musi brać udziału w żadnym piłkarskim spotkaniu. Ministerstwo chce, by kierowany przez ordynatora Łubicza ośrodek był zapleczem medycznym podczas zbliżających się Mistrzostw Europy w piłce nożnej. O nowej funkcji szpitala wkrótce staje się głośno. W związku z tym do Kidlera dzwoni jego brat Edek, który chce, by lekarz pomógł mu uczynić z jego syna gwiazdę futbolu. Lekarz zgadza się, ale w zamian żąda anulowania pożyczki zaciągniętej na zakup samochodu. Tymczasem personel szpitala w ramach treningu przed EURO 2012 ma obsługiwać rozgrywki ligowe. Aby sprawdzić stan przygotowań placówki do turnieju, z wizytacją przyjeżdża ważna osoba z ministerstwa zdrowia.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

JAK UCHRONIĆ ŻONĘ PRZED PIŁKARZEM? (3)

 • Odcinek serialu

Personel szpitala przeprowadza się do obozu medycznego blisko stadionu warszawskiego Powiślaka. Większość lekarzy ma swoje pomysły na wykorzystanie opuszczonego budynku. Tymczasem Kidler rozpoczyna treningi ze swoim bratankiem, z którego zamierza uczynić zawodowego piłkarza. Alicja staje się obiektem zainteresowania ze strony młodych sportowców. Zazdrośni Kidler i Basen zastanawiają się, jak temu przeciwdziałać.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

BLIŹNIAK Z BRAZYLII (4)

 • Odcinek serialu

Kraśnik jest zazdrosny o powodzenie, jakie u swojej rudowłosej asystentki ma Łubicz. Postanawia zemścić się na nim, knując skomplikowaną intrygę. Na początek wmawia ordynatorowi, że "Ruda" tak naprawdę kocha Wstrząsa. Temu z kolei mówi o zakładzie z Łubiczem, który nie wierzy, że da on radę uwieść rudowłosą piękność. Wkrótce w sprawę angażuje się siostra Basia. Proponuje ona ordynatorowi fikcyjny związek, by wzbudzić zazdrość swojego byłego męża. Kobieta jest przekonana, że gdy Wstrząs zobaczy ją z innym, przestanie interesować się "Rudą". Tymczasem Kidler kontynuuje treningi piłkarskie ze swoim bratankiem. Chłopak nie robi jednak spodziewanych postępów. Doktor postanawia więc uczynić go gwiazdorem futbolu, stosując fortel. Zwołuje wielką konferencję prasową, na której przedstawia swojego krewnego jako obdarzonego wielkim talentem młodego Brazylijczyka...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

ZBRODNIA NA ZAMÓWIENIE (5)

 • Odcinek serialu

Do doktora Wstrząsa trafia pacjent z poważną raną dłoni. Lekarz nie może mu pomóc. Brakuje bowiem pielęgniarek, które zamiast pracą zajmują się wzdychaniem do krążących po szpitalnych namiotach młodych piłkarzy. Obiektem ich szczególnego uwielbienia jest napastnik Piguła. Kidler skupia się na karierze piłkarskiej swojego bratanka. W tym celu opracowuje skomplikowany plan służący umieszczeniu go w wyjściowym składzie najbliższego meczu Powiślaka. Dr Kraśnik ulega nagłemu zatruciu po zjedzeniu kanapki. Ordynator chce się dowiedzieć, kto ją przygotował. Rozpoczyna więc śledztwo.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

TRAGEDIA SALOWEGO BASENA (6)

 • Odcinek serialu

Łubicz myli się i wysyła SMS-a do Basena zamiast do swojej asystentki. Teraz salowemu wydaje się, że ordynator wkrótce mianuje go swoim zastępcą. Doktor Kraśnik diagnozuje, że cierpi on na manię wielkości. Uratować Basena może jedynie bardzo droga operacja. Szpitala nie stać jeden na taki zabieg. Doktor Wstrząs podsuwa pomysł, by namówić któregoś z pacjentów piłkarzy do sfaulowania salowego. Wówczas dałoby się sfinansować operację z piłkarskiego OC.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

KONTRA KADRA (7)

 • Odcinek serialu

Do kliniki przychodzi tajemniczy prezes Jagodny, który ma zamiar powołać drugą pierwszą reprezentację piłkarską kraju. Nie przyznaje się, że chodzi mu głównie o zdobycie pieniędzy od sponsorów. Ekipa szpitala pomaga w rekrutacji piłkarzy. Do drużyny trafia między innymi bratanek Kidlera, Idzi. Wkrótce wychodzi na jaw, że obowiązkiem nowych kadrowiczów nie będzie tylko kopanie piłki...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

CZY KOLUMB BYŁ POLAKIEM? (8)

 • Odcinek serialu

Na stadionie Powiślaka ma się odbyć towarzyski mecz piłkarski między reprezentacjami Polski i Kolumbii. Tymczasem największy gwiazdor drużyny z Ameryki Południowej doznaje poważnej kontuzji, która zmusza go do pozostania w szpitalu na dłużej. W tej sytuacji rodzi się pomysł, by nadać mu polskie obywatelstwo. W związku z tym szpital ma odwiedzić sam prezydent, znany ze swojego zamiłowania do futbolu.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

ZATRUTY POCAŁUNEK (9)

 • Odcinek serialu

Siostry Basia i Basen rywalizują o względy doktora Kraśnika. Przyrządzają mu kanapki i wzywają go, by ocenił, które są smaczniejsze. Kraśnik ma poważny dylemat. Tymczasem do domu znajomego Łubicza zapukali agenci służb specjalnych i zamierzają go aresztować. W ostatniej chwili zdradza on ordynatorowi, że w ich ulubionej knajpie zostawił dla niego teczkę z tajnymi dokumentami. Ostrzega go też, że wkrótce służby mogą zapukać także do niego. Przerażony Łubicz spodziewa się, że niebawem w szpitalu pojawi się policyjny prowokator. Dlatego też, kiedy pewien bogaty biznesmen chce przekazać pokaźną sumę na szpital, odmawia przyjęcia darowizny. Doktor Kidler postanawia go nawet zlikwidować, wysyłając darczyńcę na... fasolkę po bretońsku do szpitalnej kantyny. Tymczasem murawę stadionu Powiślaka dewastują krety. Salowy Basen nie radzi sobie ze szkodnikami, przez co grozi mu zwolnienie z pracy. Wkrótce okazuje się, kto stoi za tą tajemniczą plagą.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

SŁODKIE CHERLIDERKI (10)

 • Odcinek serialu

Ordynator wpada na pomysł zorganizowania w szpitalu castingu na czirliderki dla zespołu, grającego na pobliskim stadionie. Żeńska część personelu kliniki zamierza wziąć udział w rywalizacji. Do konkursu staje także tancerka baletowa Irma oraz Dżesika, narzeczona Idziego, bratanka doktora Kidlera. Ten chce sprawdzić, czy nadaje się ona na żonę dla jego krewnego i postanawia z nią zamieszkać. Tymczasem Wstrząs, zasiadający razem z Kidlerem i Łubiczem w komisji castingowej, stara się promować Irmę, która wpadła mu w oko. Wkrótce okazuje się, że ordynator także ma swoją faworytkę.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 09:01:37
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor