Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TROCHĘ WIELKIEJ MIŁOŚCI

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1976
 • Premiera:
  1977. 07. 22
 • Barwny, 45 min

  Lokacje: Łódź (m.in. ul. Traugutta, kino "Polonia").

Ona i on spotykają się pewnego dnia w zatłoczonym autobusie. Kiedyś łączyła ich młodzieńcza, platoniczna miłość. Później każde z nich założyło rodzinę, ich drogi się rozeszły. Teraz ona jest żoną pracownika naukowego, nie mają dzieci. W ich życie wkrada się rutyna i obojętność, z którą kobieta bezskutecznie próbuje walczyć. Coraz trudniej im ze sobą rozmawiać, coraz bardziej żyją obok siebie, a nie ze sobą. On również się ożenił, zamieszkał z żoną u swojej matki. Tego dnia właśnie ma przyjść na świat ich pierwsze dziecko.
Spotkanie w autobusie zaskoczyło ich oboje. On jest wyraźnie onieśmielony widokiem dawnej ukochanej, ona - uradowana. Wreszcie zdarza się coś, co choć na chwilę przerywa monotonię codzienności. Zaczynają opowiadać o sobie, wspominać przeszłość. Wciąż żywa pamięć o dawnym uczuciu budzi nieodpartą chęć jego spełnienia. Po pracy postanawiają zrealizować swój plan. Ale wcale niełatwo znaleźć intymny kąt. Jej koleżanka, rozgoryczona rozwódka, odmawia udostępnienia na dwie godziny swojego mieszkania na schadzkę. W fotoplastikonie wścibska właścicielka nawet nie próbuje ukryć, że domyśla się, po co przyszli, a w opustoszałym wieczorem budynku przedszkola, gdzie ona jest dyrektorką, czuwa mieszkająca tam woźna.
Przeszkody przerastają niedoszłych kochanków, pozostaje się rozstać - tym razem już pewnie na zawsze. Na niego czeka w domu wiadomość, że urodził mu się syn. U niej rozmarzenie, z którym wraca do domu, udziela się mężowi. W domu robi się cieplej, romantyczniej... [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
OBRAZ
Opowiadanie
AutorAndrzej Bitow

Varia
pokaż

2023.01.18 01:50:50
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski