Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POLSKA. ŚCIEŻKI TAŃCA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2016
  • Barwny, 52 min

Filmowa opowieść o grupie muzyków z Polski i ze Szwecji, która pod wodzą Janusza Prusinowskiego, spotkała się pod koniec roku 2015, by zrealizować roczny polsko-szwedzki muzyczny projekt. Punktem wyjścia była wspólna praca nad repertuarem, muzyczna rozmowa, szukanie odpowiedzi, podobnych motywów i tematów muzycznych, a także próba stworzenia materiału na wspólną płytę. Od pierwszych spotkań i sesji muzycznych na warszawskiej Pradze, poprzez Festiwal Wszystkie Mazurki Świata, aż po szwedzkie festiwale muzyczne w Bingsjo i Korro, gdzie miała miejsce premiera projektu, muzykom towarzyszyła ekipa filmowa: reżyser Tomasz Knittel, autor zdjęć Maciej Puczyński i realizator dźwięku Michał Baczuń. POLSKA - ŚCIEŻKI TAŃCA jest zaproszeniem do niesamowitego, barwnego świata muzyki tradycyjnej; to także opowieść o grupie muzyków, ich zaangażowaniu, pasji i miłości do muzyki, wreszcie o polskiej i szwedzkiej mentalności, o kulturowych podobieństwach oraz różnicach.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.04.19 01:14:11
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego