Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SERCE MIŁOŚCI

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2017
 • Premiera:
  2017. 12. 01
 • Barwny, 74 min

  W filmie wykorzystano prace:
  Wojciecha Bąkowskiego: CAŁE WSZYSTKO (2009), PANOWANIE NAD FRAGMENTEM NOCY (2014), BUDOWA DNIA (2013), GŁOS MOJEJ DUSZY (2014), PIĘKNO (2009), AUTOPORTRET Z KSIĘŻYCEM (2015), PLAKAT KONCERTU GRUPY KOT (2010), ODKOCHIWANIE SIĘ (2009)
  Zuzanny Bartoszek: WIERSZ Z TOMIKU NIEBIESKI DWÓR (2016), RYSUNKI (2015/16), FIKCYJNA INSTALACJA SERCE MIŁOŚCI POCHODZĄCA Z KSIĄŻKI PODOBNE KOLORY (2014)

Historia związku artystów – Zuzanny Bartoszek i Wojtka Bąkowskiego, w którym sztuka i miłość bez przerwy się przenikają.
Ona – poetka przed debiutem i On – uznany artysta wizualny i muzyk. Kochają się, ale artystycznie konkurują ze sobą coraz bardziej.
Bohaterowie bardzo podobni fizycznie i artystycznie, cały czas walczą ze sobą o autonomię twórczą i osobistą. Stopniowa emancypacja dziewczyny w relacji ze starszym partnerem oraz jej debiut artystyczny wystawiają ich związek na próbę. Para stanie przed wyborem – własna artystyczna droga czy wspólne życie.
„Serce miłości” to wypełniona muzyką opowieść o relacji miłosnej opartej na dominacji i podległości, w której bohaterowie nie mogą znaleźć równowagi. Sztuka jest dla nich sposobem na życie, ale też na ucieczkę przed rzeczywistością. W ich bezkompromisowej autokreacji pojawiają się silne emocje – jedyny element, nad którym nie mają kontroli.
Dwójka bohaterów, których podglądamy, tworzy egzotyczną artystyczną subkulturę skupioną (w duchu Mirona Białoszewskiego) na celebracji prostych egzystencjalnych zdarzeń, spostrzeżeń, banalnej kapitalistycznej rzeczywistości.
Bartoszek i Bąkowski to dwie silne osobowości, które wykreowały swój dopracowany w każdym szczególe estetyczny wszechświat. Każdy element otaczającego świata, a przede wszystkim ich własna relacja, jest przez nich artystycznie przetwarzany. Jest to źródłem ich siły, lecz także niszczących konfliktów.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2017
  Łódź (Forum Kina Europejskiego "Cinergia")-"Kryształowe Jabłko" dla najlepszego debiutu polskiego
 • 2018
  Mont-Saint-Aignan (Festival A l'Est du Nouveau)-Nagroda dla najlepszego filmu
 • 2018
  Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego
  Nominacja
 • 2018
  Nagroda im. Krzysztofa Krauzego (przyznana przez Gildia Reżyserów Polskich)-Nominacja
 • 2018
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda za zdjęcia
  za "wyrafinowane i czułe ukazanie hermetycznego świata sztuki"
 • 2018
  Lublin (Lubelski Festiwal Filmowy)-Wyróżnienie Organizatorów
  za "przekraczanie granic w łączeniu różnych sztuk audiowizualnych, co paradoksalnie okazuje się idealnym środkiem do opowiedzenia o trudnych relacjach damsko-męskich"
 • 2018
  Nagroda im. Weroniki Migoń-Nominacja
2023.01.18 03:29:24
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych