Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

OSTATNIE OKRĄŻENIE

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1977
 • Premiera:
  1977. 06. 17
 • Gatunek:
  Film wojenny, Film biograficzny
 • Czarno-biały, 60 min

  W filmie wykorzystano materiały fotograficzne i filmowe ze zbiorów Centralnej Agencji Fotograficznej, Archiwum Dokumentacji Mechanicznej i Archiwum WFD oraz J. Bryana.

Film zrealizowany w konwencji fabularno - dokumentalnej przedstawia obraz ostatnich sześciu miesięcy życia wielkiego sportowca - złotego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles, Janusza Kusocińskiego. Aresztowany przez gestapo w dniu 28 marca 1940 r., mimo stopniowania przez Niemców form nacisku - od prób namówienia do współpracy, do tortur - nie ugina się. Rozstrzelany został w Palmirach 21 czerwca 1940 r.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1980
  Wawrzyn Polskiego Komitetu Olimpijskiego
  brązowy
 • 1978
  Olsztyn (Festiwal Polskiej Twórczości Telewizyjnej)-Nagroda "Panoramy Północy"
  za walory patriotyczne
 • 1978
  Olsztyn (Festiwal Polskiej Twórczości Telewizyjnej)-Nagroda "Panoramy Północy"
  za walory patriotyczne
2024.06.06 02:35:26
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.