Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

INNY

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2016
 • Gatunek:
  Reportaż
 • Barwny, 19 min

Mówią na niego Gwizdek, bo umie pięknie i czysto wygwizdać nawet najbardziej skomplikowane melodie. Pracuje jako stróż. Mieszka z dala od ludzi, pod lasem, ze swoimi psami i kotami. Skończył studia, miał przed sobą perspektywy, otwarte drzwi do kariery w świecie muzycznym, a mimo to świadomie zrezygnował z pieniędzy i sławy, nie chciał brać udziału w wyścigu. Można powiedzieć, tak jak przepowiadał mu jeden z kolegów, że „przegwizdał życie”. Można też powiedzieć, że po prostu wybrał wolność.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2016
  Kielce (Festiwal Form Dokumentalnych "Nurt")-Nagroda Specjalna Dyrektora Artystycznego "Nurt" Krzysztofa Miklaszewskiego
  za "odkrycie i nobilitację sylwetki nonkonformisty i artysty realizującego swoje marzenia wbrew regułom współczesnego świata przepojonego merkantylizmem, oszustwem i obojętnością"
 • 2017
  Gorzów Wielkopolski (Festiwal Filmów Frapujących)-"Frapa" w kategorii: Bohater
2017.10.24 01:07:17
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego