Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JÓZIA

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska, NRD
 • Rok produkcji:
  1977
 • Barwny, 62 min

Akcja tego filmu, przeznaczonego dla młodzieży, rozgrywa się w Łodzi, w 1929 roku. Matka dziesięcioletniej Józi - wdowa - włókniarka, działaczka robotnicza, otrzymuje mandat delegata na Zjazd Związków Zawodowych w Moskwie. Wyjazd musi odbyć się w ścisłej tajemnicy, ale powstaje problem, co zrobić z Józią. Nie ma nikogo, kto mógłby zaopiekować się dziewczynką. Józia postanawia pozostać w domu sama. Film przedstawia dziesięć dni, w czasie których Józia musi ukrywać wyjazd matki i udawać swoją nieobecność w domu.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
CÓRKA DELEGATKI
Opowiadanie
AutorAnna Seghers

Nagrody
schowaj

 • 1979
  Gera (Krajowy Festiwal Filmów Telewizyjnych i Kinowych [NRD])-nagroda Ministerstwa Kultury NRD za reżyserię
 • 1979
  Gera (Krajowy Festiwal Filmów Telewizyjnych i Kinowych [NRD])-nagroda aktorska
 • 1979
  Bratysława (Międzynarodowy Festiwal Filmów Telewizyjnych dla Dzieci)-Nagroda Związku Pisarzy Słowackich
2017.02.11 05:43:20
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski