Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1980
 • Premiera:
  1988. 05. 12
 • Barwny, 56 min

Film jest opowieścią o małżeństwie przeżywającym kryzys moralny i uczuciowy. Marek jest asystentem na wydziale historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, Teresa jest lekarzem anestezjologiem w klinice Akademii Medycznej. Mają dwoje dzieci: 7-letnią córeczkę i 3-letniego synka. Pewnego dnia opuszcza ich gosposia i powstaje poważny problem, kto zajmie się domem. Teresa nie może rzucić pracy, tym bardziej że ma propozycję korzystnego wyjazdu na stypendium do Holandii. Tymczasem Marek ma poważne kłopoty na Uniwersytecie; popada w konflikt z nowym prodziekanem i nie chce użerać się - jak mówi - z draniami i łobuzami, rzuca pracę. Sytuacja o tyle więc się wyjaśnia, że on zajmie się domem i dziećmi, a Teresa wyjedzie. Dochodzi jednak do ostrego konfliktu, kiedy Marek dowiaduje się, że Teresa dopuściła się niemoralnego czynu przyjmując stypendium należące się komuś innemu - dr Laskowskiej. Wychodzi z domu z jedną walizką - Teresa biegnie za nim. Zziębnięta, zapłakana i zrozpaczona zaprzestaje poszukiwań. Wtedy Marek wychodzi z ukrycia, okrywa ją swoim płaszczem. "Co my teraz zrobimy? " - pyta bezradnie Teresa. "Wrócimy do domu" - mówi Marek.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2023.01.18 01:50:18
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.