Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SERBIAN EPICS

  • Tytuł polski: SERBSKI EPOS
  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Wielka Brytania
  • Rok produkcji:
    1992
  • Barwny, 39 min

Jeden z najlepszych filmów dokumentalnych o wojnie domowej w Bośni. Reżyser, niczym antropolog, przygląda się rytuałom i narodowym mitom, unikając dziennikarskiego komentarza do bieżących zdarzeń. Oglądamy mi.in sceny masowego chrztu, udzielanego serbskim żołnierzom przed ostateczną walką oraz plemienne okrzyki bojowe Serbów na linii frontu. Są w tym filmie sceny niezapomniane - jak ta, w której rosyjski pisarz Eduard Limonow strzela w kierunku oblężonego Sarajewa...
Dzięki perspektywie, jaką przyjął reżyser, dokument stał się uniwersalnym wglądem w oblicze bałkańskiego koszmaru, ale nie wszyscy go zaakceptowali. Część brytyjskich parlamentarzystów próbowała nie dopuścić do jego emisji, oskarżając Pawlikowskiego o sympatyzowanie z bałkańskimi zbrodniarzami. [tvp]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:51:58
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman