Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

STACJA

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1981
 • Premiera:
  1987. 12. 23
 • Barwny, 68 min

  Lokacje: stacja PKP Czachówek Środkowy.

Adaptacja opowiadania "Zamieć" Władysława Terleckiego, dokonana przez samego autora. Scenariusz napisany został z myślą o reżyserze Wojciechu Wiszniewskim, ale jego przedwczesna śmierć uniemożliwiła planowaną realizację. Po tekst Terleckiego sięgnął Antoni Krauze.
Noc z 19 na 20 października 1956 roku. Na małej stacji grupa pasażerów czeka na pociąg. Ten jednak nie nadjeżdża, okazuje się, że ruch został wstrzymany, po torach poruszają się jedynie transporty wojskowe. W Warszawie trwa historyczne VIII Plenum partii, sytuacja jest bardzo napięta. Wydarzenia te będą miały wpływ na życie każdego z bohaterów filmu.
"Stacja" Antoniego Krauzego na premierę czekała sześć lat - po raz pierwszy pokazano ją w telewizji w roku 1988. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
ZAMIEĆ
Opowiadanie
AutorWładysław Terlecki
W czołówce filmu brak informacji o pierwowzorze scenariusza, informacja za słownikiem "Współcześni polscy pisarze i badacze literatury. T. 8".
2023.01.18 01:50:15
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego