Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KOŁOWATY

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1982
 • Premiera:
  1983. 05. 14
 • Barwny, 61 min

Do leśniczówki znajdującej się w ustronnym miejscu przyjeżdża młody mężczyzna. Przebywa tutaj jego żona, która po poronieniu powraca do równowagi. Czas spędzony u wujostwa pozwolił jej na przewartościowanie swoich celów życiowych. Zaprzyjaźniła się z Kołowatym, mężczyzną przez niektórych uznawanym za szalonego, który porzucił świat współczesnej cywilizacji. Mąż uznaje, że Kołowaty ma zły wpływ na jego żonę i nabiera niechęci do odmieńca. Stara się także odzyskać miłość żony, która nie chce już godzić się z jego apodyktycznością i konsumpcyjnym nastawieniem do życia. Traktuje odzyskanie żony, jak wyzwanie. Udaje mu się to. Jednak w trakcie drogi powrotnej do domu, kobieta zdaje sobie sprawę, że mąż nie potrafi zmienić swej natury. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
KOŁOWATY
Opowiadanie
AutorEwa Najwer
Opowiadanie wchodzi w skład zbioru "Sardynki dla kota" (Poznań 1971).

Varia
pokaż

2018.10.12 00:01:36
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl