Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KARCER

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2016
  • Barwny, 27 min

Pretekstem do nakręcenia reportażu jest przypadkowe odkrycie, którego dokonał historyk IPN Jacek Pawłowicz, podczas realizacji zdjęć do filmu Arkadiusza Gołębiewskiego pt. "Kochankowie z lasu". W odkrytym karcerze, zlokalizowanym na terenie dawnego Pawilonu X Aresztu przy ul. Rakowieckiej w Warszawie przetrzymywano w latach 1945 - 56 m.in. Żołnierzy Wyklętych. W reportażu idziemy śladem mniej znanych miejsc, w których byli przetrzymywani Żołnierze Wyklęci. Dziś często są to zwykłe domy, których lokatorzy do niedawna nie zdawali sobie nawet sprawy, jakie mroczne tajemnice kryją piwnice ich domostw. Mieszkańcy miast i miasteczek rozsianych po całej Polsce, często nawet nie mają pojęcia, że ściany domów, które mijają codziennie w drodze do sklepu czy pracy, są przesiąknięte krwią bohaterów. Chcemy pokazać te miejsca, które czasem zachowały się w niemal niezmienionym stanie, a także porozmawiać z ludźmi, którzy dbają o to, by je upamiętnić i działają lokalnie, by nie zaginęła pamięć o miejscowych bohaterach. Opowieści o tych miejscach, wzbogacają krótkie wspomnienia osób, które były tam więzione. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:17:50
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency