Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

OJCU

 • Film dokumentalny - fabularyzowany
 • Produkcja:
  Kanada, Polska
 • Rok produkcji:
  2015
 • Język:
  rosyjski, ukraiński, polski
 • Barwny, 25 min

Fabularyzowany dokument OJCU reżyserowany przez uznaną dokumentalistę, Lilianę Komorowską w kolaboracji z Dianą Skayą, jest nigdy dotąd nieopowiedzianą historią Adama Bandrowskiego, Kresowianina, widzianą oczyma jego trzyletniej córki Aliny. Jest on niewinną ofiarą jednego z licznych aktów ludobójstwa przeprowadzonych w czasach wielkiego terroru Stalina. Ich ofiarą padło ponad 100 000 Polaków – obywateli ZSRR. 77 lat później Alina Bandrowska przerywa milczenie o mordzie w Winnicy jej poematem "Ojcu". Utrwalone w pamięci dziecka poetyckie obrazy z życia jej rodziny są gwałtownie przerwane scenami aresztowania, przesłuchania i rozstrzelania jej ojca w 1938 roku. Film jest hołdem, złożonym wszystkim ofiarom Mordu w Winnicy.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
OJCU
Poemat
AutorAlina Bandrowska

Nagrody
schowaj

 • 2016
  Gdynia (Ogólnopolski Festiwal Filmowy "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci")-Wyróżnienie
 • 2016
  Gdynia (Ogólnopolski Festiwal Filmowy "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci")-Nagroda im. Janusza Krupskiego
2020.08.12 00:14:32
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl