Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BARDZO SPOKOJNA WIEŚ

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1983
 • Premiera:
  1984. 04. 06
 • Barwny, 69 min

  Lokacje: Opoczno.

Głównym bohaterem jest młody, zamożny chłop, który ma tę jedną wadę, że nie zawsze potrafi, zachować miarę w tym, co robi. Pije, bije, bawi się ale zarazem kocha i pracuje jak szalony. Jest typem człowieka, który zarazem przyciąga i odpycha, drażni i roztkliwia. Na pewno jednak nie można go zlekceważyć. Nie ma z nim też łatwego życia żona, która niezbyt się pali do sprzątania podwórza i karmienia świń. Zamiast tego wolałaby "czystszy" sposób zarabiania pieniędzy. Drażni ją też zazdrość i agresywność męża, nadrabianie co jakiś czas przesadną czułością i litaniami przeprosin. Wreszcie pewnego dnia kobieta nawiązuje romans z mężczyzną z pobliskiego miasteczka. Uczucie okazuje się tak silne, że popycha ją do ucieczki z domu. Zazdrość męża wybucha ze zdwojoną siłą. Bierze w dłoń siekierę i postanawia zaskoczyć kochanków in flagranti.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.06.06 02:34:44
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.