Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CO DZIEŃ BLIŻEJ NIEBA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1983
 • Premiera:
  1984. 02. 27
 • Gatunek:
  Film obyczajowy
 • Barwny, 2849 m, 104 min

  Lokacje: Łódź (Dworzec Północny PKS, lunapark na Zdrowiu, ul. Sienkiewicza przy III Liceum Ogólnokształcącym, park Sienkiewicza, ul. Traugutta przy Piotrkowskiej, kino "Polonia", hotel "Grand", okolice dzisiejszego "Manhattanu", ul. Piotrkowska przy Pasażu Rubinsteina, okolice drukarni przy ul. Skorupki 17/19, podwórze przy ul. Piotrkowskiej 31, ul. Piotrkowska 210, targowisko przy ul. Dobrej, okolice kamienicy przy ul. Kilińskiego 84).

Piętnastoletni Piotr po śmierci matki oddany zostaje przez ojca do internatu. Zaprzyjaźnia się z Mirkiem, zwanym Kogutem. Ten, choć pozostaje w kolizji z prawem, zajmuje się chłopcem, lecz nie chcąc, by Piotr poszedł w jego ślady, postanawia wyjechać. Kiedy Piotr dowiaduje się, że Mirka szuka milicja, chce go ostrzec. Mirek ucieka, lecz spada z dachu i zabija się.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
CO DZIEŃ BLIŻEJ NIEBA
Powieść
AutorAndrzej Makowiecki
W czołówce filmu nie ma informacji o pierwowzorze literackim scenariusza.
2023.01.18 01:35:48
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego