Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MOJE OBRAZY SĄ TROCHĘ SZARE

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2014
  • Barwny, 53 min

Film opowiada o twórczości 85-letniej malarki Giny Olmer, żyjącej i pracującej w Jerozolimie. Choć malarstwo Olmer wpisuje się we wciąż na nowo eksploatowany w sztuce temat Holocaustu, jej twórczość jest w tym nurcie zjawiskiem wyjątkowym i raczej niespotykanym. Prace artystki oscylują między abstrakcją a przedstawieniami figuratywnymi. Na ciężkich, mrocznych, brunatno szarych płótnach pojawiają się ledwo widoczne ślady, jakby głęboko ukryty kod znaków. Operując doprowadzoną do mistrzostwa techniką abstrakcyjnego ekspresjonizmu, którego istotą była przecież sama czysta sztuka, Olmer przekracza, łamie tę formę, i w ogromne płaszczyzny zamalowane specyficzną paletą barw zanurza jedynie sugestie kształtów. Siła przekazu jej obrazów jest jednoznaczna, mimo że artystka nie pokazuje co się stało, ale maluje własną traumę, traumę 11-letniego dziecka, które przeżyło Zagładę. W filmie wystąpili: Gina Olmer-Rotem, Simha Rotem, Itay Rotem, Eyal Rotem.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 08:54:32
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor