Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DEUS EX MACHINA

  • Film fabularny - krótkometrażowy
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2015
  • Barwny, 47 min

Opowieść o bezrobotnym aktorze, którzy próbuje pozostać człowiekiem i bezrobotnym człowieku, który chce pozostać aktorem.
Bezrobotny aktor tkwi od tygodni w czterech ścianach swojego mieszkania. Ze światem kontaktuje się za pomocą telefonu i komputera. Zajmuje się czekaniem. Na rolę, telefon od agenta, od przyjaciela, od matki. W czekaniu pomaga mu alkohol i inne używki. Zagrał jedną główną rolę w filmie znanego reżysera i od tej pory nie osiągnął nic. Jest jednak przekonany, że jego los odmieni się, że dzięki przypadkowi, być może jednemu telefonowi, dzięki deus ex machina wszystko zmieni się na lepsze. Być może traci powoli kontakt z rzeczywistością, ale nie traci nadziei. Wreszcie pojawia się upragniona propozycja. Czy może jej jednak sprostać człowiek, którego jedynym rozmówcą stał filmowy plakat z podobizną Roberta de Niro?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 09:01:11
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski