Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

A MAD TEA-PARTY

  • Film fabularny - krótkometrażowy
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2015
  • Czarno-biały, 3'16''

    Film jest częścią międzynarodowego projektu "Wonderland 150", zrealizowanego z okazji 150. rocznicy wydania "Alicji w Krainie Czarów" Lewisa Carolla przez International Motion Festival Cyprus oraz Pharos Art Foundation.

Alicja, dorosła dziś kobieta, w nieoczekiwany sposób znajduje się ponownie w Krainie Czarów. Jednak to całkiem inny świat niż ten, który zapamiętała - zastygły w bezruchu, opuszczony, zapomniany, poddający się rozkładowi. Zamiast żywych postaci znajduje tylko pozostałe po nich przedmioty. Nic nie jest takie, jak było lub się wydawało. Film podejmuje tematykę upływu czasu, entropii, a także nietrwałości i iluzoryczności pamięci. Na ile to, co pamiętamy, jest wytworem naszej wyobraźni, a na ile łączy się z rzeczywistością? Jak upływ czasu wpływa na naszą tożsamość? Jak radzimy sobie z jego ciężarem jako istoty obdarzone samoświadomością, a jednak wywodzące się z pozbawionej autorefleksji natury?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 08:17:24
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency