Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POWIDOKI

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2016
 • Premiera:
  2017. 01. 13
 • Gatunek:
  Film biograficzny
 • Barwny, 100 min

  Okres zdjęciowy zakończył się 30 października 2015.
  Lokacje: Warszawa, Łódź (ulice Zielona i Wólczańska, budynek YMCA przy ul. Moniuszki 4A, kamienica przy ul. Próchnika 46, pałac Maurycego Poznańskiego przy ul. Więckowskiego 36, ul. Włókiennicza, teren Widzewskiej Manufaktury przy Al. Piłsudskiego 135, Zamek Mirów na Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej.

  W napisach końcowych filmu informacja: Film inspirowy biografią Władysława Strzemińskiego nie jest rekonstrukcją faktów. Niektóre przedstawione postacie i zdarzenia są fikcją stworzoną ze względów dramaturgicznych.

  W filmie wykorzystano - jako prace studentów łódzkiej PWSSP, uczniów Władysława Strzemińskiego - obrazy autorstwa Jakuba Stępnia wzorowane m.in. na twórczości Artura Nacht-Samborskiego ("Liście w białym wazonie na stole', ok. 1970, MNW) oraz Jana Cybisa ('Martwa natura', 1971, MNW).

Film opowiada o wybitnym polskim malarzu, Władysławie Strzemińskim.

Zwiastuny (3)
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

Patrz także:
schowaj

 • 2009
  Spektakl telewizyjny / Adam Wojtyszko Maciej Wojtyszko / Maciej Wojtyszko
2024.06.06 01:21:34
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.