Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

AMERYKAŃSKI KORESPONDENT

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska, USA
  • Rok produkcji:
    2015
  • Barwny, 52 min

"Najważniejsze w oblężeniu Warszawy nie były zburzone budynki, czy niemieckie bombowce nad głową. Najważniejsze było to, co przydarzyło się zwykłym mieszkańcom Warszawy" - to słowa Juliena Bryana, amerykańskiego dziennikarza, dokumentalisty i fotografa. We wrześniu 1939 r. Warszawa została odcięta od całego świata. Julien Bryan dotarł do stolicy ostatnim pociągiem, na samym początku września. Wyposażony w aparat fotograficzny i kamerę, wykorzystał szansę, by przekazać Ameryce wiadomość o potwornej rzezi dokonywanej przez Hitlera. Utrwalił na taśmie i kliszy mrożące krew w żyłach sceny z przeznaczonej na zagładę Warszawy.
Zachowane archiwalne materiały ukazują ogrom tragedii polskiego narodu: płonące miasto, ulice, domy, kościoły, bombardowane szpitale, przerażające obrazy zabitych kobiet, dzieci, zwykłych, niewinnych mieszkańców stolicy.
Film w reżyserii Eugeniusza Starky'ego pzedstawia drobiazgowo i z nowej perspektywy obraz przedwojennej Warszawy i dramat ludności cywilnej w obliczu nieoczekiwanego oblężenia. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Patrz także:
schowaj

2017.02.11 08:48:13
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego