Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CZESKI ŁABĘDŹ

 • Tytuł alternatywny: ČESKÁ LABUŤ
 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska, Czechy
 • Rok produkcji:
  2015
 • Język:
  czeski
 • Barwny, 52 min

  Lokacje: Ostrava, Horni Lhota, Jeseniky.

"Czeski Łabędź" to zabawna i wzruszająca historia o kobietach, których wiek nie powstrzymuje przed realizacją swoich marzeń i kaprysów z entuzjazmem i determinacją. Narracja filmu utrzymana jest w ciepłym tonie hrabalowskich historii o zwykłych ludziach i ich niezwykłym świecie.
Film opowiada historię 12 energicznych emerytek, które pokazują nam, że można zachować swoją pasję i radość życia. Mieszkając w małym czeskim miasteczku, Horni Lhota, niedaleko Ostrawy, prowadzą zwykłe życie - gotują, piorą, zajmują się swoimi ogrodami i wnukami. Mają jednak wspólną pasję - taniec.
W filmie wystąpiły: Mażoretki z Horni Lhoty (Hana Havelková Eva Agelová, Jarmila Krejčíčková, Libuše Nováková, Jiřina Václavíková, Irena Ondrová, Jarmila Hrbáčová, Anna Pomykačová, Jarmila Hrbáčová, Anna Drozdková, Jarmila Lazecká) oraz Marketa Pospíšilová, Igor Vejsada, Michal Štípa.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 08:56:06
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski