Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WESOŁOWSKA I MEDIATORZY

  • Serial fabularny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2015
  • Barwny, 30 odcinków x ok. 22 min

    Okres zdjęciowy: 20 czerwca - 30 września 2015.

Serial o tym, że istnieją wyjścia z pozornie niemożliwych do rozwikłania sporów. Mediacja - a tym zajmują się bohaterzy serialu - zaczyna być dostrzegana i doceniana, bo w skomplikowanym świecie zaczynamy coraz częściej szukać uzgodnienia stanowisk zamiast konfrontacji, zadośćuczynienia zamiast rewanżu i wybaczenia zamiast zemsty.

Odcinek 1: Konflikt małżeński z walką o dzieci w tle oraz spór pacjentki z chirurgiem to dwie sprawy jakimi zajmuje się w swoim nowo otwartym ośrodku mediacyjnym Anna Maria Wesołowska i jej współpracownicy. Robert zarzuca Marcie, że chce wywieźć dzieci za granicę do kochanka. Marta twierdzi, że Robert to domowy tyran, który znęca się nad nimi. Z kolei po źle przeprowadzonej operacji młoda kobieta ma niedowład ręki, traci pracę i wpada w depresję. Lekarz nie chce zapłacić odszkodowania. Czy jest jakakolwiek szansa by ci ludzie dogadali się? Jak Anna Maria Wesołowska i jej mediatorzy rozwiążą te konflikty?
Odcinek 2: Do ośrodka mediacji Anny Marii Wesołowskiej trafia sprawa instruktora wysokogórskiego, który odsiaduje w więzieniu wyrok za niedopełnienie obowiązków i śmierć młodej dziewczyny podczas wyprawy. Sąd zgodzi się na warunkowe wcześniejsze wyjście mężczyzny, jeżeli matka zmarłej mu wybaczy. Nie wiadomo jednak, czy pogrążona w żałobie kobieta w ogóle będzie chciała z nim rozmawiać. Anna Maria Wesołowska spotyka się zarówno z matką, jak i więźniem. Jakich argumentów użyje, by przekonać kobietę, która widzi w instruktorze zabójcę swojego dziecka, by z nim porozmawiała? Czy w takiej sprawie można w ogóle liczyć na ugodę i wybaczenie?
Odcinek 3: Sąd zleca ośrodkowi mediacji Anny Marii Wesołowskiej sprawę kierowcy, który zabił na drodze nastolatka. Marek odsiaduje wyrok, ale chce wcześniej wyjść z więzienia, bo jego 5-letni syn jest ciężko chory i wymaga pilnej kosztownej operacji, na którą mężczyzna musi pozyskać środki. Sąd przychyli się do jego prośby, jeżeli wyrazi na to zgodę siostra ofiary. Przed Aldoną trudna decyzja – albo wypuści na wolność człowieka, który zniszczył jej życie, albo będzie miała na sumieniu życie niewinnego dziecka.
Odcinek 4: Babcia wraz z wnukami okrada sklep, bo nie starcza jej pieniędzy na życie i wychowanie dzieci swojej zmarłej córki. Prokurator nie skierowuje na razie aktu oskarżenia przeciwko niej do sądu, tylko zleca sprawę ośrodkowi mediacji Anny Marii Wesołowskiej. Kobieta ma szansę uniknąć kary, jeżeli zadośćuczyni właścicielowi sklepu. Mężczyzny nie interesują jednak motywy postępowania złodziejki. Jej wina jest bezsporna, dlatego powinna ponieść karę. Czy Annie Marii Wesołowskiej uda się przekonać sklepikarza by dostrzegł w babci nie tylko złodzieja? A jeśli nie, co stanie się z dziećmi?
Odcinek 5: Rodzice kontra nastoletnia córka oraz spór klientki z restauracją to sprawy, które aktualnie prowadzi ośrodek mediacyjny Anny Marii Wesołowskiej. Rodzice próbują powstrzymać córkę przed porzuceniem szkoły, w międzyczasie odkrywają, że dziewczyna zaczęła trudnić się nierządem. Dla nich to rodzicielska porażka. Czy Anna Maria Wesołowska odkryje, co sprawiło, że do niedawna idealna córka zeszła na złą drogę? Z kolei Marta na ważnej firmowej imprezie została zatruta daniem z mąką, mimo że wielokrotnie informowała obsługę, że choruje na celiakię. Czy ktoś zrobił to celowo? Czy z pomocą mediatorów uda się poznać prawdę?
Odcinek 6: W ośrodku Anny Marii Wesołowskiej spotykają się rolnik i para nastolatków, która ukradła mu konia. Młodzi to walczący o prawa zwierząt aktywiści. Na mediację decyduje się też niewierny mąż, który został przyłapany na zdradzie. W konsekwencji żona żąda rozwodu i wyłącznej opieki nad dziećmi. Mąż nie chce na to przystać. Proponuje za to żonie dość nietypowe rozwiązanie…
Odcinek 7: Pracownica sklepu spożywczego zarzuca swojej kierowniczce mobbing, z kolei kierowniczka uważa, że dziewczyna po prostu źle pracuje. Konflikt będą rozwiązywać mediatorzy Anny Marii Wesołowskiej. Ona sama poprowadzi trudną mediację rodzinną. Nastoletnia córka oznajmiła rodzicom, że wyprowadza się z domu. Rodzice są przekonani, że córka jest pod złym wpływem chłopaka. Wkrótce poznają powody dziwnego zachowania nastolatki. Prawda okaże się dla nich bolesna…
Odcinek 8: Celebrytka rodzi dziecko i próbuje usunąć się w cień, tymczasem tabloid publikuje jej zdjęcia. Sprawa znajduje finał w ośrodku mediacyjnym Anny Marii Wesołowskiej. Przy mediacyjnym stole spotyka się też młode małżeństwo. Żona podejrzewa męża o zdradę. Dowodem ma być pudło z damską bielizną, które znalazła w jego rzeczach. Prawda okaże się znacznie poważniejsza.
Odcinek 9: Sąd kieruje do ośrodka mediacji Anny Marii Wesołowskiej sprawę rodziny, w której córka żąda od rodziców wysokiego zadośćuczynienia za krzywdy, których doznała w dzieciństwie. Rodzice nie przyznają się do winy, są przekonani, że córka została zmanipulowana przez chłopaka, z którym była w sekcie...Mediatorzy próbują też doprowadzić do ugody w sąsiedzkim sporze o drogę. Właściciel drogi zagrodził przejazd do innych posesji. W trakcie mediacji okazuje się, że źródłem konfliktu jest tajemnica rodzinna z przeszłości… Czy dojdzie do tragedii?
Odcinek 10: Do ośrodka Anny Marii Wesołowskiej trafia bezdzietne małżeństwo i młoda kobieta w ciąży. Strony walczą o prawo do jeszcze nienarodzonego dziecka. W trakcie mediacji Anna Maria Wesołowska odkrywa co łączy jej klientów. Prawda okazuje się zaskakująca. Mediatorzy próbują też doprowadzić do ugody między dwiema sąsiadkami, które toczą spór o dokarmianie bezdomnych kotów. Jak zwykle, okazuje się, że źródło konfliktu leży gdzie indziej.
Odcinek 11: Schorowany ojciec pozywa dorosłego syna o alimenty. Sąd kieruje obu mężczyzn na mediacje. Pierwszy raz od lat, ojciec i syn szczerze rozmawiają. Czy trudne rozmowy wpłyną na zmianę ich relacji? Tymczasem Anna Maria Wesołowska pomaga porozumieć się małżeństwu na zakręcie. Żona znużona szarą codziennością rzuca się w płomienny romans. Czy to oznacza koniec małżeństwa?
Odcinek 15: Trzydziestoparoletni dziennikarz poznaje w parku studentkę. Z niewiadomych przyczyn kobieta zaczyna go osaczać. Sytuacja staje się nie do zniesienia, a w konsekwencji zagrożone jest małżeństwo dziennikarza. Mężczyzna szuka pomocy w ośrodku mediacji. Chciałby zrozumieć motywy postępowania studentki. Prawda okaże się zaskakująca. Rozwiedzione małżeństwo mediuje w sprawie syna. Matka chłopca chce ograniczyć jego kontakty z ojcem. Jest przekonana, że były mąż ma zły wpływ na nastolatka. Do tej pory wrażliwy chłopak o naturze artysty zaczął trenować boks i wdawać się w bójki. Czy mediatorom uda się poznać prawdziwą przyczynę przemiany chłopaka?
Odcinek 16: Kacper ma w życiu to co najważniejsze – ukochaną Angelikę i Alka - przyjaciela z podwórka, z którym połączyła go miłość do muzyki. Chłopaki przygotowują się do wydania swojej pierwszej płyty. Wszystko układa się idealnie, aż do dnia, w którym Angelika oskarża Alka o próbę gwałtu. Czy w obliczu tak silnych oskarżeń przyjaźń może przetrwać?
Odcinek 17: Konsekwencje biurowego romansu oraz relacje synowa - teściowa to sprawy, którymi zajmują się aktualnie mediatorzy w ośrodku Anny Marii Wesołowskiej. Pracownica i ex-kochanka szefa nie zgadza się na przeniesienie jej do innego oddziału. Uważa, że pod przykrywką awansu, szef zwyczajnie próbuje się jej pozbyć… Równie wrogie są relacje między Martą a jej teściową. Kobiety są na siebie skazane po tragicznej śmierci męża jednej, a syna drugiej. Sytuacja jest jednak poważna, bowiem na szali leży szczęście dwójki dzieci. Czy Annie Marii Wesołowskiej uda się zahamować rozpad rodziny?
Odcinek 18: Nastolatek zostaje przyłapany na kradzieży paliwa. Właściciel firmy transportowej chce jedynie finansowego zadośćuczynienia, dlatego zamiast do sądu kieruje sprawę do ośrodka mediacji. Okazuje się jednak, że chłopaka wychowuje bezrobotny ojciec, którego nie stać na pokrycie roszczeń wobec syna… Po 30 latach zgodnego, szczęśliwego małżeństwa żona wnosi sprawę o rozwód. Mąż chce wiedzieć dlaczego, ale wszystkie jego pytania żona zbywa milczeniem. Mężczyzna prosi więc o pomoc mediatorów. Ma nadzieję, że z ich wsparciem uda mu się nakłonić żonę do wyjawienia prawdy.
Odcinek 19: Urząd miasta toczy spór z mieszkańcami osiedla, którzy sprzeciwiają się budowie w ich sąsiedztwie bloków komunalnych. Negocjacje utknęły w martwym punkcie, dlatego w sprawę zostaje zaangażowana Anna Maria Wesołowska. W ośrodku mediacji spotykają się też teściowa i zięć. Walczą o opiekę nad dzieckiem. Mediatorzy spróbują im pomóc znaleźć najkorzystniejsze dla nich rozwiązanie.
Odcinek 20: Anna Maria Wesołowska prowadzi nietypową mediację. Pewne małżeństwo żąda od nauczycielki darmowych korepetycji albo oskarżą ją o zaprzepaszczenie przyszłości syna… Porozumienia szuka też para wieloletnich przyjaciół. Pretekstem do mediacji jest niespłacony dług, powodem – napięcia na linii przyjaciółka - żona.
Odcinek 21: Klient nocnego klubu oskarża ochroniarza o pobicie. Ochroniarz idzie w zaparte, że jedynie wyprowadził agresywnego klienta z klubu, to nie pierwszy raz kiedy ten wdał się w bójkę z innym imprezowiczem. Prokurator kieruje obu mężczyzn na mediacje. Te jednak nie idą dobrze - konflikt zamiast wygasać eskaluje: jakaś zadra tkwi między mężczyznami. Może kobieta? W ośrodku mediacji pomocy szuka też studentka, która oskarża znajomego o stalking. Poznali się na imprezie, spędzili upojną noc. Problem w tym, że on się zakochał, a ona się tylko zabawiła. Co dalej?
Odcinek 22: Przyrodnie siostry spierają się o to, przy której z żon – pierwszej czy drugiej – powinien zostać pochowany ich ojciec. Młodsza córka pochowała go, zgodnie z wolą wyrażoną w testamencie, w grobie drugiej żony. Starsza jest przekonana, że testament sporządzony został pod wpływem alkoholu i za namową córki z drugiego małżeństwa. Dochodzi do mediacji, w trakcie których ujawniają się wzajemne pretensje. W ośrodku mediacji toczy się też sprawa nieuczciwego sprzedawcy. Mężczyzna sprzedał jeden ciągnik trzem osobom. Podczas mediacji przekonuje poszkodowanych, że całą gotówkę, ze sprzedaży przekazał rodzinie ciężko chorego dziecka. Nie wie dlaczego tak postąpił, może dlatego, że sam niedługo zostanie ojcem? Czy poszkodowani uwierzą w taką wersję wydarzeń?
Odcinek 23: Trzej studenci prawa idą do knajpy świętować zakończenie studiów. Przed nimi jeszcze tylko egzamin na aplikację. W trakcie imprezy najspokojniejszy ze studentów zostaje oskarżony przez barmankę o próbę gwałtu. Chłopak jest zdruzgotany. Jeżeli dziewczyna nie odwoła oskarżenia i decyzją sądu dostanie wyrok, nie będzie mógł nigdy być adwokatem. Sytuacji nie ułatwia fakt, że chłopak niczego nie pamięta, mimo że wypił bardzo niewiele… W ośrodku szuka też pomocy siedemdziesięcioparoletni mężczyzna, który oskarża córkę o znęcanie się nad nim. Z perspektywy córki sytuacja wygląda inaczej. Od pewnego czasu, to tata zachowuje się dziwnie. Córka ma czasami wrażenie, jakby mieszkała z obcym mężczyzną…
Odcinek 24: Anna Maria Wesołowska pomaga porozumieć się rodzicom z ich 16-letnią córką. Nastolatka próbuje wymusić na rodzicach zgodę na ślub, nie chce jednak powiedzieć nic o swoim narzeczonym… 50-letni mężczyzna niedawno owdowiał. Ciężko przeżył stratę żony, co odbiło się na jego zdrowiu. Podczas pobytu w szpitalu poznał młodą pielęgniarkę, z którą się z czasem związał. Chcąc poślubić młodą narzeczoną, postanawia zmienić testament. Planuje zapisać jej prawie cały majątek. Jego synowie decydują się na mediacje, spróbują przekonać ojca, że popełnia błąd.
Odcinek 25: Kamienicznik pozwał lokatorkę o odszkodowanie. Sąd skierował sprawę na mediacje. W trakcie mediacji kamienicznik przedstawia się jako ofiara – lokatorka nie płaci czynszu, nie respektuje prawa. Lokatorka tymczasem zarzuca kamienicznikowi, że po przejęciu kamienicy wywindował czynsz, bo chce się pozbyć lokatorów, żeby móc sprzedać kamienicę. Czy mediatorom uda się doprowadzić do ugody w tak trudnej sprawie? Z pomocy mediatorów postanowiły też skorzystać władze uniwersyteckie. Wykładowca polonistyki został bowiem pozwany przez studentkę o niesprawiedliwe traktowanie i zaniżanie ocen. Oczywiście w tle jest obawa o romans między wykładowcą a studentką…
Odcinek 26: Do ośrodka mediacji zgłasza się uliczny muzyk, który oskarża mieszkankę kamienicy, przed którą zwykł grywać o zniszczenie skrzypiec. Kobieta tłumaczy, że wylała na muzyka pomyje, bo jej chory mąż nie może już dłużej znieść tego grania. Mąż cierpi na Parkinsona, wszczepiono mu urządzenie do głębokiej stymulacji mózgu i hałas wywołuje u niego potworny ból głowy. Muzyk decyduje się odstąpić od roszczeń w zamian za spotkanie z chorym mężem. To spotkanie wiele zmieni w życiu obu mężczyzn…
Odcinek 27: Kobieta oskarża swoją córkę o kradzież biżuterii. Dziewczyna nie pracuje, a w przeszłości miała problemy z narkotykami. Córka zarzeka się, że niczego nie ukradła. Narkotyki i rock and rollowe życie to daleka przeszłość, teraz chodzi na terapię i ma nadzieję stanąć na równe nogi. W niewinność dziewczyny nie wierzy kochanek matki, który ewidentnie nienawidzi córki swojej partnerki. Dziewczyna w desperacji podejmuje próbę samobójczą… Czy mediatorom uda się pomóc odbudować relacje matki i córki? W ośrodku mediacji szukają porozumienia trzy przyjaciółki. Kobiety założyły wspólnie kawiarnię. Lokal odniósł sukces, a praca przy jego prowadzeniu, była radością, a nie obowiązkiem. Wszystko układało się idealnie aż do dnia, gdy jedna z kobiet oznajmiła nagle, że chce odsprzedać swoje udziały - i ma już kupca…
Odcinek 28: Mediatorzy z ośrodka Anny Marii Wesołowskiej prowadzą trudną sprawę. Przyjaciel brutalnie zamordował przyjaciela za co odsiaduje wyrok. Rodzice ofiary do dzisiaj nie mogą zrozumieć dlaczego. Morderca ich syna był dla nich jak drugi syn. Proszą mediatorów o pomoc w tych trudnych rozmowach. Anna Maria Wesołowska mediuje tymczasem w sprawie mobbingu w niewielkiej fabryce. Kierowniczka, która okazuje się być matką właściciela fabryki poniża jedną z pracownic. W trakcie mediacji okaże się, że ma ku temu powody…
Odcinek 29: Anna Maria Wesołowska została poproszona o mediację między 16-letnim chłopcem z domu dziecka a państwem Kowalskich, których chłopiec notorycznie nachodzi. Wszystko zaczęło się od listu, który chłopak dostał dwa miesiące temu. Anonimowy nadawca napisał w nim, że pani Kowalska jest matką chłopca, kocha go i za nim tęskni… W ośrodku Anny Marii Wesołowskiej toczy się też mediacja pomiędzy młodym biznesmenem - członkiem zarządu spółki produkującej materiały biurowe, a właścicielką galerii z biżuterią. Kobieta twierdzi, że biznesmen ukradł z jej galerii zegarek wartości 20 tysięcy złotych. Jeżeli się nie dogadają i biznesmen zostanie skazany za kradzież, to wyrzucą go z rady nadzorczej spółki. Jak zawsze okaże się, że konflikt tych dwojga ma swoje źródło w przeszłości.
Odcinek 30: Nauczycielka matematyki i jedna z uczennic pozostają ze sobą w notorycznym konflikcie. Dziewczyna ma romskie pochodzenie, zaczyna podejrzewać, że to jest prawdziwym powodem zachowania nauczycielki. W toku mediacji okaże się, że w sprawę zamieszany jest ojciec nastolatki. Mediatorzy pomagają też rozwiązać konflikt ojca z synami. Ojciec zdecydował się przekazać firmę młodszemu synowi. Starszy syn nie może się z tym pogodzić. Od dawna przygotowywał się do roli właściciela. Poczucie niesprawiedliwości rodzi konflikt. Ojciec decyduje się wyjawić synom tajemnicę z przeszłości.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 06:23:28
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor