Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KURS NA LEWO

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1986
 • Premiera:
  1986. 12. 17
 • Gatunek:
  Film obyczajowy
 • Barwny, 69 min

  Lokacje: Warszawa (dom przy Alei Przyjaciół 8, Most Śląsko-Dąbrowski, ulice: Tamka, Szaniawskiego).

Debiut reżyserski Pawła Unruga - wcześniej znanego jako aktor i drugi reżyser. "Kurs na lewo" jest adaptacją opowiadania Bogdana Madeja pomieszczonego w jego zbiorze "Maść na szczury". Proza Madeja, przypominająca nieco literacką twórczość Jana Himilsbacha, przez wiele lat psuła humor peerelowskim cenzorom. W latach propagandy sukcesu w brutalnej, realistycznej formie ukazywała świat ludzi z marginesu, żyjących z dnia na dzień, poprawy swego losu szukających w dorywczych zajęciach i mniejszych lub większych "przekrętach". Podobnie jest w "Kursie na lewo". Jego bohaterami są Kazik, Paweł i Antek - trzej pracownicy tuczarni. Dostają polecenie nielegalnego zabicia i rozwiezienia partii indyków ważnym osobistościom. Podczas realizacji zamówienia napotykają coraz to nowe trudności i ludzi często utrudniających im wykonanie zadania. Wreszcie zniechęceni i znużeni kłopotami postanawiają urządzić sobie nad Wisłą piknik. Biesiadujących zaskakuje jednak konny oddział milicji.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
KURS NA LEWO
Opowiadanie
AutorBogdan Madej

Varia
pokaż

2022.05.21 07:15:34
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor