Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ADOLPHE, OU L'AGE TENDRE

 • Tytuł polski: ADOLF
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Francja
 • Rok produkcji:
  1968
 • Barwny, 103 min

  Lokacje w Polsce: Zakopane.

Młody Henri Rebecque, wraz z grupą kolegów, jak on zapalonych kinoamatorów, przystępuje do filmowania "Adolfa" Benjamina Constant; sam ma grać oczywiście rolę tytułową. W pobliżu miasteczka, w którym mieszka, Henri odnajduje stary zamek, własność pana de Pourtalain. Właściciel chętnie godzi się na wykorzystywanie wnętrz i parku jako tła filmu. Rolę heroiny, Ellenory, ukochanej Adolfa zgadza się objąć Helena, przyjaciółka pana de Pourtalain i wychowawczyni jego dzieci.
W miarę upłytu czasu filmowy romans zaczyna przekształcać się w prawdziwe uczucie. Dla Heleny jest to to ostatnia szansa znalezienia prawdziwego uczucia, dla Henri'ego - pierwsze zetknięcie z gorącą kobiecą namiętnością. Zdjęcia nie zostają zakończone, gdyż Henri zostaje powołany do wojska. Helena rzuca dom i wyjeżdża za nim do Strassburga. Jej opieka pomaga delikatnemu chłopcu przetrzymać trudy rekruckiego życia. Potem Helene załatwia mu parotygodniowy urlop i zabiera ze sobą do Polski, dokąd przyjeżdża po latach na ślub młodszego brata. Ale Henri jest już znużony jej zaborczą miłością, której nie potrafi odwzajemnić. Po kryjomu załatwia sobie odwołanie z urlopu i wraca do koszar. Rozpaczliwe próby zatrzymania go przy sobie kończą się dla Heleny tragicznie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Reżyseria
  Bernard Toublanc-Michel
   
 • Scenariusz
  Bernard Toublanc-Michel
  na podstawie powieści Benjamina Constant
 • Zdjęcia
  Jean Charvein
   
 • Scenografia
  Bernard Evein
   
 • Muzyka
  Jean-Michel Damase
   
 • Obsada aktorska
  Ulla Jacobsson
  Hélene / Ellénore
  Philippe Noiret
  Marc de Pourtalain
  Jean-Claude Dauphin
  Henri Rebecque / Adolphe
  Maria Mauban
  Madame Rebecque
  Claude Dauphin
  Monsieur Rebecque
  kuzynka Heleny
  cioteczny brat Heleny
  cioteczny brat Heleny
   
  cioteczny brat Heleny
   
   
2021.01.03 00:07:20
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency