Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MĘCZENNICY

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2015
 • Gatunek:
  Widowisko teatralne
 • Barwny, 20' 40''

Cała szkoła jest świadkiem dziwnego zachowania jednego z uczniów. W zimnym surowym świecie Benjamin przystępuje do samotnej walki z seksualnością. Powodowany gorącym uczuciem próbuje nawrócić nauczycielkę biologii na swoją wiarę. Gdy jego wyznanie zostaje odrzucone Benjamin rozpoczyna wojnę. Skacze do szkolnego basenu w ubraniu. W trakcie lekcji biologii rozbiera się przed oczami innych uczniów. Wiesza w klasie wielki krzyż wystrugany własnoręcznie. Wciąga w wir swojej intrygi wszystkich wokół, co ma tragiczne zakończenie dla nich, ale szczęśliwe dla niego.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
MĘCZENNICY
Dramat
AutorMarius von Mayenburg
TłumaczenieElzbieta Ogrodowska-Jesionek
2022.05.21 08:03:12
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski