Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

FIDES ET RATIO

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2012
 • Barwny, 47 min

Film jest próbą znalezienia pojednania między wiarą i rozumem. Myślą przewodnią filmu jest przemówienie Ojca Świętego Jana Pawła II w Toruniu w czerwcu 1999 roku podczas spotkania z rektorami wyższych uczelni, które odbyło się w auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Toruń miasto Mikołaja Kopernika jest w filmie kluczem do zrozumienia przesłania przemówienia Jana Pawa II oraz jego encykliki "Fides et Ratio". Jest to również miejsce spotkania wiernych Opus Dei z biskupem Javierem Echevaria w auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Przewodnikiem w poszukiwaniu odpowiedzi i moderatorem wywiadów jest ksiądz Stefan Moszoro-Dąbrowski. Rozmawia z biskupem toruńskim, z rektorem uniwersytetu w Toruniu, z rektorem uniwersytetu w Pampelunie w Hiszpanii, z prezydentem Torunia, z marszałkiem województwa, z dyrektorem planetarium, z przedsiębiorcą oraz z wielodzietną rodziną. Zdjęcia filmowe realizowane w Toruniu w 2010 roku przenikają się ze zdjęciami archiwalnymi z 1999 roku oraz zdjęciami kosmosu NASA. Możemy zachwycać się Bogiem w ogromie niepojętego Wszechświata, w potędze rozumu ludzkiego i w świadectwie wiary ludzi.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2013
  Niepokalanów (Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów)-Nagroda Jego Eminencji ks. Kazimierza Kardynała Nycza, Metropolity Warszawskiego
2017.02.11 02:37:35
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego