Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

UWIKŁANI

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2015
 • Premiera:
  2015. 03. 04
 • Barwny, 9 odcinków x ok. 43 min

  Okres zdjęciowy: 8 stycznia - 2 lutego 2015.

  Emisja: 4 marca - 24 czerwca 2015.

Serial kryminalny, w którym każdy odcinek tworzy zamkniętą całość i przedstawia innego bohatera uwikłanego w przestępstwo. Bohaterami są zwyczajni ludzie, dopuszczający się różnych przewinień i podejmujący decyzje zmieniające ich los i całe życie. Widz przeżywa ich cierpienia, dzieli radości i smutki, jest świadkiem ich wewnętrznej walki. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

TOMASZ. FATALNY ROMANS (1)

 • Odcinek serialu

Tomasz jest wzorowym ojcem i mężem. Jego syn poważnie choruje, dlatego żona musiała rzucić pracę i zająć się dzieckiem. Nie jest z tego powodu zadowolona, w domu panuje nerwowa atmosfera. Małżeństwo przeżywa poważny kryzys. Tomasz poznaje atrakcyjną studentkę, Julię, z którą zaczyna się z nią spotykać. Opowiadają sobie o problemach w domu, co bardzo zbliża ich do siebie. Julia żali się, że jej chłopak kilka razy użył wobec niej przemocy. Na dowód pokazuje siniaki na rękach. Tomasz proponuje jej spotkanie w mieszkaniu swojego kolegi. Tam zostają napadnięci przez dwóch zamaskowanych bandytów. Tomasz dostaje cios w głowę i traci przytomność. Gdy odzyskuje świadomość, widzi na podłodze zastrzelonego bandytę. Według Julii to on go zabił, ale Tomek niczego nie pamięta. Chce zawiadomić policję. Julia powstrzymuje go jednak, tłumacząc, że ich romans się wyda, a co gorsza kochanek może trafić do więzienia. Dziewczyna przekonuje go, że powinni zatrzeć ślady zbrodni. Kilka dni później Tomasz otrzymuje tajemniczy list, ktoś zaczyna go szantażować. Bezskutecznie próbuje skontaktować się z Julią. Na uczelni nikt o niej nie słyszał. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

ADAM. W SZPONACH NAMIĘTNOŚCI (2)

 • Odcinek serialu

Adam niedawno został wspólnikiem dużej kancelarii, w której jest bardzo ceniony i szanowany, jest też szczęśliwym mężem i ojcem. W poukładane życie mężczyzny wkracza jego asystentka Klaudia. Kobieta ta próbuje uwieść Adama mimo jego sprzeciwów. Podczas jednej z firmowych imprez dosypuje mu do drinka tabletkę gwałtu. Kobieta zaciąga półprzytomnego Adama do swojego mieszkania. Kiedy mężczyzna budzi się następnego ranka, nie pamięta co się wydarzyło poprzedniego wieczoru. Adam stanowczo jednak odrzuca Klaudię i po raz kolejny powtarza, że między nimi nic nie będzie. Następnego dnia, gdy prawnik przychodzi do pracy, widzi swoją asystentkę, wynoszoną nieprzytomną z budynku biura przez sanitariuszy pogotowia. Adam zostaje aresztowany, pod zarzutem gwałtu i molestowania. Wszystkie dowody przemawiają przeciwko Adamowi.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

ŁUCJA. W SIDŁACH KŁAMSTWA (3)

 • Odcinek serialu

Łucja i jej chłopak wracają z imprezy samochodem. Podczas drogi dochodzi do wypadku - zabijają człowieka. Dziewczyna chce wezwać policję jednak chłopak przekonuje ją, żeby tego nie robiła. Dzięki temu oboje unikną odpowiedzialności - oboje pili alkohol. Postanawiają ukryć zwłoki w przydrożnych krzakach. Łucja nie potrafi jednak pogodzić się z tym, co się stało. Wkrótce dziewczyna otrzymuje anonim, a policja trafia na ślad zabitego mężczyzny. Tymczasem na Komendę Policji zgłasza się kobieta, która zeznaje, że zaginął jej mąż. Niedługo potem Łucja dostaje kolejny list z pogróżkami. Kiedy go czyta zostaje napadnięta. Ten fakt powoduje, że Marcin i Łucja zaczynają bać się o swoje życie. Czy odważą się opowiedzieć prawdę policji?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

IZA. W OBRONIE WŁASNEJ (4)

 • Odcinek serialu

Iza jest policjantką. Pewnego dnia razem ze swoim kolegą z pracy bierze udział w interwencji. Mają oni udaremnić napad na sklep. Kiedy docierają na miejsce policjantka widzi uciekającego, zamaskowanego mężczyznę. Natychmiast podejmuje działanie i biegnie za nim. Gdy go dogania, bandyta wyjmuje broń. Iza jest jednak szybsza i zabija go. Na miejsce przyjeżdża ekipa dochodzeniowa, niestety przy martwym mężczyźnie, policjanci nie znajdują żadnej broni. Iza zostaje zawieszona w swoich obowiązkach do chwili wyjaśnienia sprawy. Policjantka nie potrafi z tym pogodzić. Nie rozumie dlaczego przy zabitym nie znaleziono broni. Postanawia dowiedzieć się prawdy. Czy uda jej się udowodnić swoją niewinność? Kto i dlaczego próbuje jej zaszkodzić?

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

MACIEJ. PODWÓJNY WYROK (5)

 • Odcinek serialu

Maćkowi za dwa miesiące ma urodzić się dziecko. Jest szczęśliwy, ma poukładane życie. Kiedy jego żona na kilka dni wyjeżdża do swoich rodziców, Maciek umawia się ze swoim przyjacielem. Opowiada mu, że został wrobiony w malwersacje finansowe swojego szefa i dostał wyrok w zawieszeniu na dwa lata. Jest teraz bardzo ostrożny, bo boi się, że odwieszą mu wyrok i trafi do więzienia. W trakcie imprezy, przed barem, Maciek słyszy, jak jakaś kobieta wzywa pomocy. Od razu podbiega, żeby jej pomóc. Między nim, a napastnikiem dochodzi do bójki. Maciek odpycha mężczyznę, ten upadając uderza się w głowę. W tym czasie kobieta, którą zaatakował napastnik - ucieka. Maciek uświadamia sobie, że może być oskarżony o zabójstwo. Kiedy widzi podjeżdżający radiowóz, spanikowany ucieka. Policja rozpoczyna dochodzenie, rozsyła za Maćkiem list gończy. Gdy komisarzom udaje się w końcu doprowadzić uciekiniera na komendę, Maciek przedstawia swoją wersję wydarzeń. Policjanci jednak nie mają żadnych dowodów na to, że stanął w obronie kobiety.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

NINA. KROK OD ŚMIERCI (6)

 • Odcinek serialu

Nina jest lekarką w pogotowiu. Sama wychowuje nastoletnią córkę. Pewnego dnia, podczas zakupów na stacji benzynowej, Nina staje się świadkiem napadu. Przerażona całą sytuacją chowa się za jednym z regałów. Niestety w najmniej odpowiednim momencie dzwoni jej telefon. Gangsterzy zabierają Ninę jako zakładniczkę. W trakcie ucieczki, bandyci kneblują ją i związują, a przeszukując jej dokumenty odkrywają, że kobieta ma córkę. Grożą jej, że jeżeli będzie współpracować z policją, jej córce może stać się krzywda. Wywożą kobietę do lasu i przywiązują do drzewa. Kobiecie udaje się jednak uwolnić. Gangsterzy chcą mieć pewność się, że kobieta nie będzie zeznawać. Jeden z nich zaprzyjaźnia się więc z Niną i zdobywa jej zaufanie. Między kobietą i przestępcą rozkwita uczucie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

AGNIESZKA. W SPIRALI DŁUGU (7)

 • Odcinek serialu

Agnieszka pracuje w pralni. Samotnie wychowuje troje dzieci. Kobieta rozstała się z mężem alkoholikiem, który nie płaci na dzieci alimentów. Ciężka sytuacja finansowa kobiety powoduje, że korzysta ona z ofert agencji udzielających pożyczki tzw. chwilówki. Do tej pory udawało się jej spłacać pożyczki w terminie. Niestety w ostatnim czasie nie oddała kilku rat. W jej domu pojawia się oszust, który dał jej pieniądze i zaczyna szantażować kobietę. Agnieszka postanawia poprosić matkę o pomoc, która proponuje, że weźmie kredyt w banku. W dniu, w którym ma się zjawić mężczyzna po odbiór długu, Agnieszka dowiaduje się, że pieniądze od matki będą za kilka dni. Próbuje przekonać oszusta, jednak ten nie słucha jej i zaczyna ją bić. Kobieta broniąc się używa gazu pieprzowego. Napastnik traci równowagę, przewraca się, uderza w głowę i wkrótce umiera. Agnieszka jest przerażona, dzwoni do matki. Kobiety postanawiają pozbyć się zwłok. Jednak następnego ranka ciało mężczyzny zostaje przypadkowo odnalezione, a policja trafia na ślad Agnieszki.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

JANUSZ. DRAMAT OJCA (8)

 • Odcinek serialu

Janusz jest ojcem dwumiesięcznej córeczki. Nie wychowuje jej jednak razem z żoną. Kobieta zaraz po urodzeniu dziecka wyprowadziła się do matki i odizolowała ojca od dziecka. Janusz bardzo tęskni za ukochaną córką. Zaczyna śledzić żonę, żeby chociaż przez chwilę, nawet z daleka, zobaczyć swoje dziecko. Pewnego dnia mężczyzna jest świadkiem, jak jego żona zostawia na ulicy wózek i wchodzi do sklepu. Pod wpływem chwili decyduje się na porwanie. Kobieta zgłasza sprawę na policję. Komisarze rozpoczynają poszukiwania Janusza. Tymczasem na drugi dzień zostaje znalezione w krzakach zawiniątko z martwym dzieckiem. Okazuje się, że ofiarą jest córeczka Janusza, która zmarła w skutek zachłyśnięcia się pokarmem. Policja trafia na ślad mężczyzny. Janusz zostaje aresztowany, nie przyznaje się jednak do winy.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

JOANNA. NA TROPIE ZBRODNI (9)

 • Odcinek serialu

Od zawsze marzeniem Joanny było zostać komisarzem policji w wydziale kryminalnym, ale nie mogła podejść do egzaminu do szkoły policyjnej ze względu na stan zdrowia. Pewnego dnia kobieta zauważa, jak jej sąsiad dusi swoją dziewczynę. Joanna chce od razu dzwonić na policję, jednak jej chłopak przekonuje ją, żeby nie dzwoniła. Twierdzi, że ma bujną wyobraźnię i wyolbrzymia pewne sytuacje, które w rzeczywistości są normalne i nie mają nic wspólnego z przestępstwem. Joanna jednak nie odpuszcza i dzwoni na policję. Opowiada im, co zaobserwowała. Komisarze jadą do sąsiada kobiety. Zastają tam zarówno jego i jak i… jego dziewczynę, którą rzekomo udusił. Joanna jest kompletnie zdezorientowana. Przecież widziała morderstwo na własne oczy. Kobieta postanawia rozpocząć śledztwo na własna rękę.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.06.06 00:40:28
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.