Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WIELKA PŁYTA 1972 - 2018

  • Podtytuł: BARDZO DROGI KONCERT Z OKAZJI PIĘĆDZIESIĄTEJ ÓSMEJ ROCZNICY TANIEGO BUDOWNICTWA MIESZKANIOWEGO
  • Widowisko telewizyjne
  • Rok produkcji:
    2014
  • Premiera:
    2015. 01. 25
  • Barwny, 123 min

Reżyserka legendarnej gali "rewolucyjnej" i przejmującego spektaklu "Ja, Piotr Riviere" w teatrze Capitol wyreżyserowała na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej 2014 "Bardzo drogi koncert z okazji pięćdziesiątej ósmej rocznicy taniego budownictwa mieszkaniowego". Autorski teatr Agaty Dudy-Gracz wywołuje emocje silne i skrajne. Wizjonerskie inscenizacje idą tu w parze z bezlitosnym przypatrywaniem się człowiekowi - stworzeniu pięknemu i przerażającemu, mądremu i głupiemu. Koncert Galowy 2014 jest opowieścią o Polakach, wariacją na temat tuwimowskich strasznych mieszczan w strasznych mieszkaniach: krzywym zwierciadłem, podstawionym nam w postaci zwykłego (na pozór) bloku mieszkalnego nr 104. W barwnym panopticum mieszkańców klatki C na równych prawach znajdą się: duch dziadka z Luftwaffe i lokalne dewotki, aktywiści społeczni i homofobi, Murzyn - rasista i kryptogeje. Oczywiście będzie jeszcze - jak w każdym bloku - stróż. Anioł Stróż Depresyjny, który nie tyle strzeże mieszkańców, co umacnia ich w wierze, że życie jest nic nie warte, nic nie ma sensu i nic im się nigdy nie uda. Obsada, złożona z aktorów wrocławskich, krakowskich i łódzkich teatrów, liczy ponad trzydzieści osób; każda postać gra w tej wspólnocie ważną rolę i każda opowie nam o sobie (i o nas) coś niemiłego.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2022.05.21 06:01:00
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency