Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

IN VITRO. CZEKAJĄC NA DZIECKO

  • Telenowela dokumentalna
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2013
  • Barwny, 6 odcinków x ok. 43 min

W Polsce jest 1, 5 miliona par dotkniętych niepłodnością. Kiedy wszystkie próby zawiodą, niektóre z nich decydują się na ostateczny krok: zapłodnienie in vitro W warszawskiej klinice Novum każdego roku kilkaset par rozpoczyna procedurę in vitro wierząc, że doprowadzi ona do narodzin ich upragnionego dziecka. Do dzisiaj klinika może się poszczycić ponad 13 000 ciąż.
Odcinek 1: Bohaterami są Agnieszka i Piotr. Małżeństwo od trzech lat. Agnieszka ma 33 lata, Piotr 35. Od roku mieszkają i pracują w Warszawie, pochodzą z Torunia, gdzie nadal mieszka cała ich rodzina. Agnieszka skończyła pedagogikę i kursy trenerskie. Bardzo chciałaby pracować z młodzieżą. Obecnie prowadzi szkolenia z zakresu komunikacji międzyludzkiej. Piotr pracuje jako trener biznesu w jednym z banków. O dziecko starają się od około 3 lat. U Agnieszki lekarze stwierdzili endometriozę III stopnia. Para jest po trzech nieudanych próbach inseminacyjnych. Trafili do kliniki nOvum w kwietniu tego roku, zdecydowani na in vitro, jako ostateczną metodę, dającą im szansę na dziecko. Małżeństwo ma duże wsparcie rodziny. Rodzice występują w programie w króciutkich odsłonach. Ich lekarzem prowadzącym jest doktor Janusz Wojewódzki - ginekolog. Przechodzą na naszych oczach całą procedurę in vitro.
Odcinek 2: Dorota ma 31 lat, Artur 33 lata. Są małżeństwem od 8 lat, a od pięciu starają się o dziecko. Lekarze nie znaleźli konkretnej przyczyny niemożności zajścia w ciążę i zakwalifikowali ich przypadek, jako niepłodność idiopatyczną (niewiadomego pochodzenia). Mieszkają w Płocku. Dorota pracuje w miejskim ośrodku pomocy społecznej MOPS i jest świetliczanką, Artur jest menedżerem m sprzedaży w banku. W 2009 roku przeszli zabieg inseminacji W styczniu 2012 roku poddali się pierwszej próbie IVF. Zarodki zostały zamrożone. Transfer doprowadził do ciąży. W trzecim miesiącu nastąpiło poronienie. Następnie, para podeszła do próby criotransferu (transfer z zmrożonych wcześniej zarodków). Próba nie doprowadziła do ciąży. Następnie był trzeci transfer i kolejne dwa zarodki, efektem była ciąża. Niestety, po tygodniu nastąpiło krwawienie, ciąża się nie utrzymała. W maju tego roku zaczęli długi protokół IVF, czyli silną stymulację hormonalną. W nOvum są pod opieką dr. Piotra Zamory, specjalisty ginekologa. Są niezwykle pogodni, zawsze uśmiechnięci. Stali się ulubieńcami całej kliniki. W odcinku poznajemy rodziców Doroty, którzy ich wspierają. Natomiast rodzice Artura dowiedzą się o ich staraniach z programu. Ich historia wzrusza i przywraca wiarę w małżeństwo. Insert lekarski: Piotr Zamora, ginekolog Bohaterami drugiego planu będą rodzice Agnieszki Ziółkowskiej, Maria i Adam, którzy w latach 80. Zmagali się z bezdzietnością. Wtedy w Polsce nie robiono jeszcze udanych zapłodnień IVF. Los rzucił ich do Rzymu. Tam ich córka przyszła na świat. Po 4 miesiącach w białostockim szpitalu klinicznym zespół pod opieką profesora Mariana Szamatowicza odebrał pierwszy w Polsce poród dziecka poczętego metodą in vitro. Magda ma dziś 26 lat i sama jest już mamą. Nie udziela się w mediach. Poznamy również młode małżeństwo Marty i Maćka, którzy o dziecko starali się 6 lat, dziś są rodzicami półtorarocznych bliźniąt.
Odcinek 3: Bohaterowie tego odcinka to Karolina i Jakub. Są małżeństwem od czterech lat. Ona jest na aplikacji prawniczej, on jest inżynierem. Mieszkają pod Warszawą. Karolina ma 31 lat, Kuba 34. O dziecko starają się od trzech lat. Przeszli trzy inseminacje i z postanowieniem o czwartej trafili do kliniki. Ich leczenie ma kilka zwrotów akcji. Jedno możemy zdradzić: do planowanej inseminacji para nie podejdzie. Okaże się bowiem, że u Karoliny są bardzo złe poziomy hormonów FSH i AMH, odpowiadających za płodność kobiety. Karolina w czasie całej procedury była nastawiona pesymistycznie, miała obniżone samopoczucie, opanował ją strach i brak wiary, że w ogóle się nie uda. Doktorem prowadzącym jest ginekolog Piotr Zamora. Insert lekarski: doktor Katarzyna Kozioł mówi o embriologii, nauce o rozwoju zarodka. Jak to się dzieje, że z jednej komórki powstaje człowiek. Agnieszka Ziółkowska, która od drugiego odcinka serii przeprowadza rozmowy o in vitro, tym razem odwiedza Krzysztofa Papisa, biologa z kliniki Novum, a rozmowa dotyczy mrożenia zarodków, czy to bezpieczne i jak to się robi. Spotkamy się również z małżeństwem polsko - włoskim. Ich starania trwały 10 bardzo trudnych lat, mają za sobą kilka nieudanych inseminacji oraz poronienia. Dziś są szczęśliwymi rodzicami 3 - letniej Sary.
Odcinek 4: Marta ma 35 lat, Paweł 38. Marta jest ekonomistką, Paweł konsultantem biznesowym, pracuje w branży informatycznej. Mieszkają w Warszawie, są małżeństwem od 5 lat. Od dwóch lat próbują naturalnych metod, jednak bez skutku. Lekarka (ginekolog) Marty stwierdziła, że nie można dłużej tracić czasu, a ona wyczerpała możliwości leczenia. Skierowała parę do kliniki nOvum. Tak trafili do dr. Zamory. Są zdecydowani na zabieg inseminacji. Inseminacja to zabieg, który polega na podawaniu do jamy macicy pobranych wcześniej, starannie wyselekcjonowanych i właściwie przygotowanych plemników. Ich wprowadzenie do jamy macicy odbywa się za pośrednictwem cienkiego cewnika. Inseminacja określana jest często mianem ostatniego przystanku przed in vitro. Insert lekarski: Piotr Lewandowski o pacjentach, którzy po raz pierwszy przychodzą do kliniki. Agnieszka Ziółkowska rozmawia z profesorem Jackiem Szamatowiczem, synem Mariana (nestora polskiego IVF) o adopcji prenatalnej. Podjęcie decyzji o zapłodnieniu pozaustrojowym jest trudne. Zdarza się jednak, że niepłodne pary stają przed dużo trudniejszą decyzją niż samo in vitro. Dawstwo komórek, nasienia, zarodków jest nieraz jedyną szansą na ciążę dla tych par, które nie mogą starać się o własne dziecko z powodu obciążeń genetycznych, przedwczesnej menopauzy, leczenia onkologicznego. Spotkamy się także z rodziną państwa Zamysłowskich. Ich starszy syn Wojtek jest najstarszym dzieckiem IVF z kliniki nOvum. Dziś ma 19 lat. Gra na gitarze, lubi Norwida, chce zostać psychologiem. Młodszy o 3 lata Tomek jest dzieckiem poczętym z mrożonego zarodka. Maluje grafity uliczne, ćwiczy karate. Rodzice (pani Elżbieta jest nauczycielką) mówią o potrzebie edukacji młodzieży na tematy innych niż naturalne metody poczęcia.
Odcinek 5: Karina ma 34 lata, Artur 42. Mieszkają w Poznaniu. Są małżeństwem od dwóch lat. Karina jest mgr. politologii i prowadzi swoją firmę szkoleniową. Artur jest technikiem mechanikiem samochodowym. Niedługo po ślubie zrobili pierwsze badania, które wykazały całkowity brak plemników w nasieniu - azoospermię i zrosty w jajowodach Kariny. Od półtora roku starają się o dziecko. Najpierw próbowali leczenia w Poznaniu. Ponad rok temu trafili do nOvum. Doktor Wolski przeprowadził biopsję najądrzy, w ktorych tkance znaleziono żywe plemniki. Cztery porcje zamrożono. Para podeszła w zeszłym roku do in vitro. Niestety, bezskutecznie. Nie doszło do ciąży. W czerwcu tego roku para zdecydowała się po raz drugi na pełną procedurę in vitro. Są pacjentami dr. Janusza Wojewódzkiego - specjalisty ginekologa. Insert lekarski: Jan Karol Wolski - androlog urolog mówi o postępującej niepłodności męskiej: jakie są powody obniżonych parametrów nasienia (uraz jąder, nadmierne ich podgrzewanie, stres, infekcje, siedzący tryb pracy, zła dieta, używki. Dla większości mężczyzn płodność jest równoznaczna z męskością. Czy rzeczywiście sprawność seksualna mężczyzny ma wpływ na jego rozrodczość? Agnieszka Ziółkowska rozmawia z Anną Krawczak - szefową stowarzyszenia Nasz Bocian, działającego na rzecz niepłodnych par, największego tego typu stowarzyszenia w Europie. Jest ono kopalnią wiedzy, służą poradami specjalistów, pomocą psychologiczną Spotkamy się również z Ewą i Piotrem Pałaszami; prawie 13 lat temu sami szukali pomocy ludzi w podobnej jak oni sytuacji: niespełnione pragnienie dziecka. Wraz z grupą zainteresowanych tematem założyli forum, które szybko przekształciło się właśnie w stowarzyszenie Nasz Bocian. W programie opowiadają o swojej drodze do rodzicielstwa.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Patrz także:
schowaj

2021.04.15 00:10:13
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency