Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NAD ZIEMIĄ

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2014
 • Barwny, 22 min

Bohaterką filmu jest Bożena Jóźwiak, która od piętnastu lat zmaga się z SLA (stwardnienie zanikowe boczne). Każdy dzień jest dla niej walką z postępującymi ograniczeniami narzuconymi przez chorobę. Kobieta nieustannie stawia czoła zwykłym, codziennym sytuacjom.
Kluczem w tym filmie jest niespełnione marzenie bohaterki – skok ze spadochronem, który jest nie tylko czystym aktem fizycznym, ale także próbą zahamowania swojego upadku. To historia o sile ducha, którego Bożena nie straciła nawet w obliczu śmiertelnej diagnozy, jaką jest SLA.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2016
  Oświęcim (Międzynarodowy Festiwal Filmów Nieprofesjonalnych "Kochać Człowieka")-II nagroda "Srebrne Serce"
  za "optymizm i wiarę w siłę ludzkiej natury"
 • 2016
  Częstochowa (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych "Życie pod specjalnym nadzorem")-Nagroda im. Julii Janik
2017.02.11 08:46:54
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman