Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BIEGNIJCIE DO SZOPKI

 • Podtytuł: KOLĘDARIUSZ NA BOŻE NARODZENIE I TRZECH KRÓLI
 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  2014
 • Premiera:
  2014. 12. 11
 • Barwny, 50 min

  Aktorsko-lalkowy spektakl transmitowany w ramach edukacyjnego projektu "Internetowy Teatr TVP dla Szkół".

Przedstawienie zrealizowane w konwencji widowiska kolędowego, z charakterystycznymi dla tego gatunku postaciami Diabła, Anioła, Heroda czy Śmierci, wykorzystuje tradycyjne obrzędy związane ze świętami Bożego Narodzenia. Jak na tego typu inscenizację przystało, przenikają się w niej dwa plany sceniczne – aktorski i lalkowy, przy czym animacja odbywa się na oczach widzów.   Warto zwrócić uwagę na obecność na scenie ludowego instumentarium (m.in. burczybasów i diabelskich skrzypiec), które tworzy niejako trzeci plan widowiska. Kompozytor wzbogacił bowiem nagranie muzyki „ścieżką dźwiękową”, wykonywaną przez aktorów-muzykantów na żywo. To duży atut tego „Kolędariusza na Boże Narodzenie i Trzech Króli” (jak brzmi podtytuł scenariusza). Uniwersalność tematu i szopkowa poetyka spektaklu zachęcają do jego obejrzenia nie tylko dzieci, ale i dorosłych widzów. Tym bardziej, że właśnie do nich autor adresuje wiele zabawnych podtekstów i refleksji, przeplatając konwencje, bawiąc się cytatami zaczerpniętymi z klasyki i współczesnego języka, zapraszając do intelektualnej gry w znaczenia. Sztuka Edmunda Wojnarowskiego powstała w 1998 r. na zamówienie Polskiego Teatru dla Dzieci "Imagination" w Londynie; tam też wystawiono ją po raz pierwszy. (www.ateneum.art.pl)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
BIEGNIJCIE DO SZOPKI (KOLĘDARIUSZ NA BOŻE NARODZENIE I TRZECH KRÓLI)
AutorEdmund Wojnarowski
2017.12.10 01:03:58
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych