Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ROZKAZ SUMIENIA

  • Serial dokumentalny - fabularyzowany
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2013
  • Barwny, 7 odcinków x ok. 20 min

W Batalionach Chłopskich walczyło niemal 160 tys. żołnierzy. Po Armii Krajowej była to druga pod względem wielkości zbrojna organizacja Polski Podziemnej. Setki akcji zbrojnych przeciwko okupantom, działania na rzecz ludności cywilnej, prozę wojennego życia w serialu przybliżają świadkowie tamtych wydarzeń oraz historycy. Rekonstrukcje wydarzeń historycznych m.in. pacyfikacji wsi Michniów, walk partyzanckich oddziału „Ponurego” w Górach Świętokrzyskich, sceny z pacyfikacji Kielecczyzny, Lubelszczyzny i Zamojszczyzny przedstawiają grozę, dramaty i trudne wybory czasu wojny.
Serial rzuca nowe światło na realia okupacji i postawy mieszkańców wsi wobec hitlerowców. Przedstawia nie tylko najważniejsze bitwy, jak np. walki na przyczółku baranowskim latem 1944 r. czy powstanie i upadek tzw. Republiki Pińczowskiej, lecz także stosunkowo mało znane wojenne epizody.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 02:24:25
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego