Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KSIĘGA ANIOŁÓW JÓZEFA CHEŁMOWSKIEGO

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2014
  • Barwny, 52 min

Film opowiada o świecie stworzonym przez jednego z najbardziej znanych twórców ludowych w Polsce - Józefa Chełmowskiego. Centrum tego świata stanowił dom i malowniczy ogród ozdobiony rzeźbami, obrazami oraz ulami w postaci świętych i aniołków. Artysta był nie tylko malarzem i rzeźbiarzem. Był także myślicielem i wynalazcą.
Tworzenie własnego świata przez Chełmowskiego stało się jego sposobem na życie. W zgiełku współczesnośći wygospodarował przestrzeń, będącą swoistym azylem, zamkniętym uporządkowanym systemem przenikających się rzeczywistych i nierzeczywistych wymiarów, w których wszechobecne są anioły.
Film o Józefie Chełmowskim jest opowieścią o dążeniu do szczęścia, poszukiwaniu harmonii z otoczeniem oraz umiejętność poszukiwania symbiozy człowieka z otaczającym go światem. Jest to także film o wyborach, umiejętności ich dokonywania, o budowaniu swojego osobistego szczęścia na własny sposób.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 01:23:12
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych