Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ENDRJU

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2014
 • Barwny, 40 min

  Lokacje: Warszawa, Chicago.

"Endrju" to historia sportowca, który nie może pogodzić się z własnymi słabościami i perspektywą odejścia na zawsze z bokserskiego ringu. Spektakularne zwycięstwa i porażki w walkach o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej powracają w jego myślach jak mantra. Film pokazuje jego samotność w brutalnym świecie mediów i profesjonalnego boksu. Tylko żona, Mariola, pomimo dramatycznych doświadczeń związanych z karierą sportową męża, lojalnie towarzyszy mu w każdym ważnym momencie jego życia.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2014
  Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce)-Nagroda Specjalna Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Festiwalu
 • 2015
  Chicago (Międzynarodowy Festiwal Filmowy)-Srebrny Hugo w kategorii: Dokument historyczno-biograficzny
 • 2016
  Best Shorts Competition-Award of Merit - Special Mention
2022.05.21 05:58:09
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor